SEZON 2011/2012

2011/2012

28.01.2012
I Liga: KTH - Polonia 3-2 po dogrywce

W konfrontacji dwóch równorzędnych zespołów o wygranej decydują skutecznie wykorzystane błędy przeciwników, w sobotę ta sztuka udała się gospodarzom, ale ostateczne rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dodatkowym czasie gry.

Po bezbramkowej pierwszej tercji druga przyniosła dwa gole drużynie Polonii. W 28 min. gry kiedy arbiter sygnalizował karę dla krynickiego zespołu, a bytomski golkiper zmierzał właśnie do boksu swojej drużyny, Pavel Urban wykorzystał nadarzającą się okazję i pewnie pokonał strzegącego bramki katehetów Macieja Marszała. Cztery minuty później obronie gospodarzy urwał się jeden z napastników Polonii, tuż przed bramką miejscowych sytuację ratował Piotr Pach, ale sędzia uznał, iż było to nieczyste zagranie i ukarał miejscowych rzutem karnym. Mateusz Adamus praktycznie bez wysiłku zdobył drugą bramkę dla drużyny gości.

Trzecią tercję miejscowi rozpoczęli w liczebnej przewadze, to pierwsze przewinienie rywali nie zdołali jeszcze wykorzystać, za to później już bez skrupułów osłabienia Polonii zamieniali na bramki, dzięki czemu konfrontację zakończyli zwycięsko. W 45 min. kontaktowego gola zdobył niezwykle waleczny i z meczu na mecz coraz śmielej poczynający sobie na lodowej tafli dziewiętnastoletni Kamil Pawlik. Dziesięć minut później podwójną przewagę na wyrównującą bramkę zamienił Piotr Pach, ale w protokole meczowym to trafienie również zapisano na konto Pawlika. Remis utrzymał się do końca tej części zawodów. Konfrontację rozstrzygnąć miała dogrywka. W jej trzeciej minucie wygraną zapewnił katehetom czołowy snajper zespołu Robert Brocławik. I tym razem jeden z rywali przebywał na ławce kar.

Dopisane za zwycięstwo punkty do dwóch oczek powiększyły w ligowej tabeli przewagę KTH nad bytomskim zespołem i przybliżyły kryniczan do stołecznej Legii, która w sobotę uległa liderowi. Aby nie czuć na plecach oddechu Polonistów podopieczni Josefa Doboša nie mogą sobie pozwolić na żadne potknięcie. Mając na uwadze iż Ślązacy w niedzielę zmierzą się z potencjalnie słabszym rywalem, uzdrowiskowa drużyna z konfrontacji z Orlikiem koniecznie musi wynieść komplet punktów. Czy tak będzie okaże się w niedzielny wieczór. Początek meczu z opolanami o godz. 18:00.