SEZON 2011/2012

2011/2012

08.02.2012
I Liga: KS KTH - SMS 7-2 [fot]

W zaległym spotkaniu rozegranym we środę na krynickim lodowisku hokeiści KS KTH wysoko pokonali ostatni w ligowej tabeli zespół sosnowieckiej SMS. Komplet punktów pozwolił katehetom powrócić na trzecią pozycję w zestawieniu.

Po bezbramkowej pierwszej tercji trudno było spodziewać się innego obrazu gry w kolejnych, tymczasem dwie odsłony przyniosły aż dziewięć goli. Wynik po pierwszej przerwie otworzyli przyjezdni, strzegącego krynickiej bramki Kamila Skórskiego pokonał Radosław Nalewajka. Idąc za ciosem szkolna młodzież mocniej natarła, ale bez wyraźnych efektów. W połowie spotkania los raz jeszcze sprawił gościom niespodziankę, w krótkim odstępie czasu jeden po drugim na ławkę kar powędrowało dwóch miejscowych graczy, ale paradoksalnie ta okazja odwróciła się przeciwko sosnowiczanom i odmieniła losy spotkania. Podczas wykluczenia Marka Bryły miejscowi grając w osłabieniu najpierw doprowadzili do wyrównania, a chwilę później objęli prowadzenie. Obydwie bramki pięknymi strzałami pod poprzeczkę zdobył etatowy w tym sezonie strzelec katehetów Robert Brocławik. Najpierw po precyzyjnym podaniu Marcina Zabawy, który również miał swoje pięć minut nieco później, "Dziadek" sam wjechał do strefy obronnej sosnowiczan i nie dał szans Mateuszowi Skrabalakowi, a dokładnie osiemdziesiąt sekund później na środku tercji przyjezdnych przejął niecelne podanie i powtórnie zmusił do kapitulacji golkipera SMSu. Po kolejnych dwudziestu sekundach dzięki trafieniu kapitana Mateusza Dubela gospodarze uzyskali już dwubramkową przewagę.

Następne bramki padały już w ostatniej tercji. Dwukrotnie w odstępie trzech minut na listę strzelców wpisał się Marcin Zabawa, rywale odpowiedzieli celnym trafieniem pochodzącego z Krynicy Dawida Majocha, ale dwa kolejne gole autorstwa młodego Damiana Zabawy i Kamila Pawlika przypieczętowały wysoką wygraną podopiecznych Josefa Doboša.

W połowie ostatniej tercji widowisko urozmaiciło spięcie pomiędzy Marcinem Zabawą a Mateuszem Sordonem, za które arbiter - dotąd prowadzący spotkanie bez zbytniej drobiazgowości - odesłał obydwu hokeistów do szatni. W spotkaniu ze "szkółką" krynicki szkoleniowiec dał pograć wszystkim zawodnikom z pola, w końcówce zawodów na lodzie mieli okazję sprawdzić się Przemysław Bądaruk i Paweł Gurgul. W zespole rywali obok zdobywcy bramki Dawida Majocha wystąpiło jeszcze trzech wychowanków KTH - Kamil Górecki, Sebastian Pawlikowski i Damian Maczuga.

Komplet punktów pozwolił katehetom powrócić na trzecia pozycję w tabeli, ale by ją utrzymać muszą punktować także w nadchodzący weekend, kiedy zmierzą się z drużynami Katowic i Warszawy. Mecze na krynickim lodowisku zwyczajowo o godz 18:00.