2012/2013

22.09.2013
1 Liga: jest komplet punktów [fot.]

Po emocjonującym niedzielnym pojedynku w Opolu hokeiści 1928 KTH po raz drugi pokonali zespół Orlika, dopisując do swojego konta kolejne punkty.

1Liga Inaczej niż w sobotę rozpoczął się i zupełnie inny miał przebieg rewanżowy mecz katehetów w Opolu. Już w trzeciej minucie spotkania prowadzenie objęli gospodarze wykorzystując grę w przewadze. Kolejny punkt uzyskali pod koniec tercji, jednak szybka riposta kryniczan, po trafieniu Dawida Majocha na kilkanaście sekund przed przerwą, zmniejszyła dystans, a na początku drugiej części meczu wyrównanie dał duet braci Kruczków. Dawid podawał, a Maciej, który wcześniej odsiedział dziesięciominutową karę za niesportowe zachowanie, teraz, kiedy kateheci grali w liczebnej przewadze, pokonał golkipera Orlika. Do drugiej przerwy konfrontacja to przykład rywalizacji cios za cios. W połowie meczu arbiter odesłał na ławkę kar dwóch krynickich hokeistów i miejscowi ponownie objęli prowadzenie, jednak nie na długo, dyrektor do spraw sportowych krynickiego klubu Mateusz Dubel dał przykład drużynie zdobywając trzeciego gola. Ale opolanie nie dają za wygraną i po raz trzeci przejęli bramkowe prowadzenie. W efekcie na trzecią tercję zespoły wyszły przy stanie 4-3 dla gospodarzy. Taki wynik utrzymał się do 50 minuty spotkania, czwartego gola zdobył dla kryniczan Dawid Kruczek, a chwilę później na 5-4 dla mineralnych podwyższył Marek Bryła i była to bramka zwycięska.

Z Torunia podopieczni Roberta Błażowskiego wywożą komplet punktów. Za tydzień pierwsze mecze przed własną publiką z debiutującym w rozgrywkach I Ligi UKH Dębica, który w ten weekend dwukrotnie doznał porażki z drugim zespołem SMS.