SEZON 2012/2013

2012/2013

24.09.2013
PHL: w Bytomiu ostre strzelanie

Podobnie jak w przedsezonowym sparingu krynicki Dream Team nie dał szans bytomskiej Polonii także w ligowej konfrontacji, pokonując beniaminka ekstraligi w wyjazdowym spotkaniu 9-4. Połowę celnych trafień zapisał na swoim koncie Leszek Laszkiewicz.

PHL Worek z bramkami rozwiązał się już w drugiej minucie gry, pierwszy golkipera Polonii pokonał Leszek Laszkiewicz, a dość szybko po nim uzdrowiskowy zespół wyprowadził na trzybramkowe prowadzenie Tomasz Malasiński, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. W połowie tercji w ciągu trzydziestu sekund gospodarze za sprawą niezmiennie w wysokiej formie Dariusza Puzio i punktującego w liczebnej przewadze Filipa Stoklasy zmniejszyli dystans, ale już kilka minut później ponownie celnie trafiają Laszkiewicz i Malasiński.

Drugą odsłonę zespoły rozpoczęły przy stanie 5-2 dla uzdrowiskowego zespołu, wynik utrzymał się do połowy spotkania, kiedy to raz jeszcze Tomasza Witkowskiego pokonał Laszkiewicz. Kateheci grali wówczas w liczebnej przewadze, tak jak chwilę później gdy bytomski bramkarz skapitulował po raz siódmy po strzale Mikołaja Łopuskiego. Jeszcze przed drugą przerwą po dwójkowej akcji Gleba Łucznikowa i Filipa Stoklasy ten ostatni zdobywa trzeciego gola dla gospodarzy.

W ostatniej części meczu po raz czwarty strzeleckim kunsztem wykazał się najlepszy snajper Rzeczpospolitej Leszek Laszkiewicz, a czwartą bramkę dla Polonii po błyskotliwej kontrze zdobył Mateusz Strużyk. Na dwie minuty przed końcową syreną ostateczny wynik konfrontacji ustalił Marcin Kolusz.

W Bytomiu kryniczanie zaprezentowali się już w optymalnym składzie, co prawda nie było Tomasa Muhonena, ale zagrała "tyska" trójka Rafał Dutka, Mikołaj Łopuski i Grzegorz Pasiut oraz Rosjanie Konstantin Jemelin i Anton Janin (bronił w trzeciej tercji). Z pierwszoligowców pojechali Dawid Kruczek i młodzieżowcy Damian Zabawa, Tomasz Zieliński i Karol Kisielewski.

Na konto Dream Teamu trafiły kolejne punkty, następny mecz już w najbliższy piątek w Nowym Targu, spotkanie to będzie transmitowane przez TVP Sport.

24.09.2013 - PHL
Polonia Bytom - 1928 KTH 4 - 9 (2-5,1-2,1-2)
    0 - 1 01:07 L.Laszkiewicz - Pasiut - Jemelin
    0 - 2 05:02 Malasiński - Zapała
    0 - 3 07:09 Malasiński - Besch
    1 - 3 09:12 Puzio - Kłaczyński - Flasar
    2 - 3 09:48 Stoklasa - Vrana (+1, Zapała)
    2 - 4 14:00 L.Laszkiewicz - Pasiut (-1, Milovanovic)
    2 - 5 15:54 Malasiński - Milovanovic - Kolusz
    2 - 6 30:58 L.Laszkiewicz - Jemelin - Pasiut (+1, Kantor)
    2 - 7 33:42 Łopuski - Pasiut (+1, Stasiewicz)

TMH Polonia Bytom:
Witkowski (2) (Szydłowski n/g) - Owczarek, Vrana; Łucznikow, Stoklasa, Salamon - Maciejewski, Kantor (4); Stasiweicz (2), Strużyk, Radwan - Hoda, Flasar (6); Kłaczyński, Bajon, Puzio (2)

1928 KTH Krynica:
Odrobny, od 40:00 Janin - Dutka,Besch; Kolusz, Zapała (2), Malasiński - Wajda, Milovanovic (2); L.Laszkiewicz, Pasiut, Jemelin - D.Kruczek; Skrzypkowski (2); Gruszka, Dziubiński (2), Łopuski (2) - T.Zieliński; Kisielewski, D.Zabawa