SEZON 2012/2013

2012/2013

27.09.2013
PHL: trzecie zwycięstwo KTH

Kolejny mecz hokeiści 1928 KTH zapisali na swoje konto. W pełnych emocji zawodach, szczególnie w drugiej tercji, kateheci pokonali nowotarskie Podhale 7-4.

PHL Jednobramkowym prowadzeniem Dream Teamu zakończyła się pierwsza tercja konfrontacji krynickich ekstraligowców z zespołem Podhala. Uzdrowiskowy zespół przeważał i bardzo często prowadził grę w tercji obronnej rywali, ale góralska młodzież ambitnie przeciwstawiała się mając w odwodzie jeszcze bardzo dobrze spisującego się golkipera. Jedyny gol tej części spotkania padł w 7 minucie, kiedy kryniczanie grali w liczebnym osłabieniu. Podczas akcji pod bramką Tomasza Rajskiego, Grzegorz Pasiut wycofał gumę do wjeżdżającego do tercji Patryka Wajdy, a ten pewnym strzałem trafił do siatki.

Musimy zwiększyć skuteczność i strzelić bramki, bo może być nerwowa końcówka - powiedział w rozmowie z TVP Sport środkowy drugiego ataku KTH Leszek Laszkiewicz. I jakby na potwierdzenie tych słów tuż po przerwie kryniczanie zdobywają drugi punkt. Ale i gospodarze szukają swojej szansy i dwie minuty później Antona Yanina strzałem z backhandu pokonał Konrad Stypuła wrzucając krążek między parkany krynickiego bramkarza. Był to początek emocjonującej części meczu, zdecydowanie ciekawszej niż poprzednia. W połowie tercji kibice mogli podziwiać kolejne ładne zagranie zakończone zdobytym punktem. Na bramkę Rajskiego strzelał Pasiut, nowotarżanin obronił uderzenie, ale nie upilnowana guma upadła w pole bramkowe, a tu z okazji skorzystał Konstantin Emelin, podwyższając na 3-1 dla KTH. I tym razem szybka była riposta gospodarzy i to dubeltowa. Powracający z ławki kar Patryk Wronka wykorzystał dogodną okazję i z bliska pokonał Yanina, a niespełna minutę później, po szybkiej kontrze, ten sam zawodnik nagrał gumę na lewy słupek krynickiej bramki, gdzie czekał już Piotr Kmiecik wbijając krążek do pustej bramki. Przyczynił się tym samym do zmiany golkiperów uzdrowiskowego teamu, między słupkami miejsce zajął Przemysław Odrobny. Remis w tej konfrontacji, to zaskakująca sytuacja. Zaradził jej dopiero minutę przed końcem tercji wychowanek KTH Grzegorz Pasiut, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Dzisiaj walczymy całym sercem i wynik jest najlepszy jak na razie w tym sezonie. - Skomentował grę swoich kolegów Tomasz Rajski w wypowiedzi podczas przerwy. Podrażnieni być może dotychczasowym przebiegiem meczu kryniczanie ostatnie dwadzieścia minut rozegrali o wiele skuteczniej i uważniej w obronie. Kolejne trafienia Krzysztofa Zapały, Tomasza Malasińskiego i po raz drugi Pasiuta, powiększyły dystans. Wynik ostatecznie w 58 minucie ustalił Piotr Ziętara zdobywając czwartego gola dla Podhala.

Trzecia konfrontacja krynickich ekstraligowców przyniosła trzeci komplet punktów pozwalając awansować w tabeli na fotel wicelidera. W niedzielę koleje zawody - pierwsze przed własną publiką - z Aksam Unią Oświęcim. Mecz o godz. 18:00.

Wcześniej, bo w sobotni wieczór i niedzielne południe, pierwszoligowy zespół KTH podejmować będzie nowicjusza ligi UKH Dębica. Krynicka hala przystrojona i odświętna czeka na kibiców. Przed sobotnią konfrontacją zaplanowana jest oficjalna prezentacja hokeistów 1928 KTH.

27.09.2013 - PHL
Podhale Nowy Targ - 1928 KTH 4 - 7 (0-1,3-3,1-3)
    0 - 1 06:09 Wajda - Pasiut - L.Laszkiewicz (-1, M.Kruczek)
    3 - 7 46:19 Pasiut - L.Laszkiewicz - Emelin
    4 - 7 57:23 Ziętara - P.Kmiecik - K.Kapica(+1, Wajda)

kary: Podhale 8 min. - KTH 8 min.
sędziowali: M.Pachucki oraz G.Cudek i D.Pobożniak

MMKS Podhale Nowy Targ:
Rajski (Niesłuchowski n/g) - Łabuz, Mrugała (2); Zarotyński, K.Bryniczka, M.Michalski - Landowski (2), K.Kapica; Kmiecik, D.Kapica, Ziętara - Gaczoł, Tomasik (2); M.Kmiecik, Wronka (2), P.Michalski - Wojdyła, Szal; Olchawski, Wielkiewicz, Stypuła

1928 KTH Krynica (Ex):
Yanin, od 33:37 Odrobny - Besch, Dutka; Kolusz, Zapała, Malasiński - Wajda (2), Milovanovic; L.Laszkiewicz, Emelin, Pasiut - Skrzypkowski, M.Kruczek (2); Łopuski, Dziubiński, Gruszka - Majoch (2), Kisielewski, Bryła (2)