SEZON 2013/2014

2013/2014

10.04.2014
MP żaków: Petryla zdecydował

Efektownie kryniccy żacy zakończyli grupową rywalizację Międzywojewódzkiego Turnieju pokonując 8-6 drużynę Sielaca i awansując do półfinału z pierwszego miejsca. Hat-trika zaliczył Krzysztof Petryla.

Kryniczanie rozpoczęli mocnym uderzeniem i po siedemnastu minutach gry prowadzili już pięcioma bramkami, ale utrzymanie przewagi nie było łatwe, a wygrana niepewna do ostatnich minut. Kiedy bowiem zaskoczenie minęło, sosnowiczanie przyłożyli się do odrabiania strat. Jeszcze przed pierwszą przerwą zdobyli pierwszego gola, a w kolejnej tercji szybko uzyskali trzy następne. Nierówna wymiana ciosów doprowadziła nawet w 43 minucie spotkania do remisu 6-6. Celne trafienie Krzysztofa Petryli, nota bene trzecie w tym spotkaniu, ponownie dało katehetom prowadzenie, a wygraną na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną przypieczętował Adam Świadek. W bramkowych zdobyczach kryniczan partycypowali jeszcze Dawid Krynicki i Damian Tyczyński, którzy dwukrotnie pokonali golkipera rywali.

Z kompletem punktów podopieczni Roberta Tyczyńskiego zajęli w Grupie A pierwsze miejsce i w sobotę - piątek jest dniem odpoczynku - w półfinale zmierza się z drugim zespołem Grupy B (Oświęcim lub Jastrzębie). Mecz 12 kwietnia o godz. 13:00.