SEZON 2013/2014

2013/2014

11.04.2014
MPA: pechowa trzynastka?

Ostatnia pozycja w grupie i mecz o utrzymanie miejsca w Dywizji 1 to bilans eliminacyjnych gier Krynickich Diabłów w 13 Mistrzostwach Polski Amatorów .

13MPA Po pierwszym przegranym w piątek spotkaniu z bytomianami szansą na wyjście z grupy miały być pojedynki z zespołami Cracovii i Goldwell zaplanowane w drugim dniu turnieju. Nieoczekiwana porażka z krakowskimi hokeistami przekreśliła wszelkie nadzieje. Lepiej rozpoczęli rywale zaliczając trafienie w 4 min., ale dwie szybkie zdobycze przechyliły szalę na stronę kryniczan. Z trudem wypracowana jednobramkowa przewaga w pierwszej połowie, nie utrzymała się zbyt długo. Tuż po przerwie Cracovia wyrównała, a po kilku minutach ponownie uzyskała prowadzenie. Zmiana w bramce Diabłów na niewiele się zdała, niespełna czterdzieści sekund później czwarty gol Cracovii stał się faktem. Porażka przesądziła o tym, że uzdrowiskowy zespół wypadł z puli pretendentów do awansu, a dodatkowo ustawiła na czwartej pozycji w grupie i w gronie uczestników broniących się przed spadkiem do Dywizji 2. Nie zmieniła tego nawet spora 3-0 wygrana z liderem Grupy D - Goldwell Gdańsk.

W niedzielę o 16:30 Diabły powalczą o utrzymanie miejsca w elicie amatorów z zespołem nowotarskich Górali. Kryniczanie zagrają bez Tomasza Wilka, który w meczu z gdańszczanami doznał kontuzji.