2014/2015

23.10.2014
Raport z lodowisk

Strzeleckie debiuty w ekstralidze, kolejne punkty naszych oraz dobra passa młodzieżowców, to osiągnięcia wychowanków KTH grających w innych klubach w minionym tygodniu.

Pierwszych bramek w bieżącym sezonie doczekali się grający w GKS Tychy Dawid Majoch oraz reprezentujący Cracovię Maciej Kruczek. Dawid wpisał się do protokołu podczas ubiegłotygodniowej konfrontacji tyszan z bytomską Polonią, wyprowadzając zespół na prowadzenie przy stanie 1-1. Podczas weekendu dorzucił jeszcze jedną asystę i aktualnie ma na swoim koncie jedno celne trafienie i trzy podania. Natomiast Maciek zdobył bramkę w pojedynku Pasów z GKS Katowice, wygranym przez krakowian aż 11-2. Debiutancki gol padł w końcówce drugiej tercji.

Ponadto na zakończenie minionego tygodnia o jedną asystę wzbogacili się Radosław Galant (GKS Tychy) i Sebastian Witowski (Cracovia). Karol Kisielewski zdobył dwa punkty (bramka i asysta), a Grzegorz Pasiut sześć, za dwie bramki i cztery podania (obydwaj Cracovia). Aktywność wykazują również kryniczanie w zespołach SMS - Adam Krok dwukrotnie asystował przy zdobyczach kolegów, a Patryk Krężołek zaliczył jedno podanie.

Zadowoleni mogą być również młodzieżowcy reprezentujący barwy podkarpackiego zespołu. W meczach Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KH Sanok a Zagłębiem Sosnowiec Kamil Szporna zapisał na swoje konto asystę, a Mikołaj Kopyściański i Krzysztof Drąg zdobyli po dwie bramki. Ten ostatni do protokołu wpisał się również sporą liczbą karnych minut. W niedzielnym spotkaniu otrzymał "dychę" za niesportowe zachowanie, a później jeszcze, w ostatniej minucie meczu, za walkę na pięści, karę meczu za niesportowe zachowanie (5+20).

Poniżej aktualne zestawienie bramek i asyst naszych wychowanków.