SEZON 2014/2014

2014/2015

08.11.2014
1 Liga: złoty gol wiceprezesa

Pierwsza wyjazdowa konfrontacja KTHetów z warszawską Legią zakończyła się w dodatkowym czasie gry, zwycięstwo krynickiej drużynie zapewniło celne trafienie Damiana Dubela.

Początek meczu korzystniej ułożył się dla gospodarzy, od 18 min. prowadzili jedną bramką po strzale Mateusza Solona. W połowie meczu stołeczni mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia, na 2-0 podwyższył jeden ze skuteczniejszych graczy zespołu Legii Tomasz Wołkowicz, ale ta przewaga nie utrzymała się zbyt długo. Cztery minuty później kontaktowego gola dał kryniczanom doświadczony defensor Dawid Kruczek, wykorzystując grę w podwójnej przewadze. W podobnej sytuacji, ale tym razem 5 na 4, w końcówce trzeciej tercji podopieczni Dominika Salamona wyrównali wynik. Szansę na punktowe zdobycze przywrócił uzdrowiskowej drużynie Grzegorz Myjak i kryniczanie skwapliwie skorzystali z tej sposobności. W drugiej minucie dogrywki złoty gol w wykonaniu wiceprezesa klubu Damiana Dubela zapewnił 1928 KTH wygraną w pierwszej konfrontacji z Legią. Rewanż w niedzielę o 13:30.

Do stolicy KTHeci pojechali w sile trzech formacji plus golkiperzy. W sobotnim spotkaniu krynickiej bramki strzegł Nikifor Szczerba. Ten pojedynek był ligowym debiutem w barwach uzdrowiskowej drużyny dla słowackiego napastnika Tomaša Raticy. Dwudziestolatek ostatni sezon spędził w juniorskim zespole Torunia, ale jest znany także pod Górą Parkową, w sezonie 2010/11 był jednym ze skuteczniejszych graczy zespołu juniorów młodszych KTH KM.