SEZON 2014/2014

2014/2015

07.12.2014
1 Liga: podtrzymać trend

W rewanżowym spotkaniu z drugim SMSem kryniczanie zyskali kolejny komplet punktów pokonując rywali 7-3.

KTHeci przystąpili do meczu w innym rozstawieniu niż poprzedniego dnia. Roszady przyniosły efekt w postaci celnych trafień w każdej części pojedynku. Wynik w trzeciej minucie otworzył wiceprezes Damian Dubel, chwilę pózniej, idąc za ciosem, na 2-0 podniósł Dawid Maj. Asystował mu Mateusz Strużyk zaliczając tym samym dwudzieste podanie w barwach KTH. W połowie tercji ponownie dystans powiększył Marek Bryła, a tuż po pierwszej przerwie na listę strzelców wpisał się kapitan mineralnych Tomasz Cieślicki i była to jego dziesiąta bramka w bieżącym sezonie.

Strzelecką serię krynickiego teamu przerwał w 34 minucie Kamil Filip pozbawiając tym samym bramkarza KTH Kamila Skórskiego szansy na zachowanie czystego konta w jego pierwszym pełnym występie. W odwecie bramkę do szatni zaaplikował "szkółce" defensor naszego zespołu Grzegorz Myjak.

Decydujące starcie skutecznie rozpoczęli gospodarze. Wynik na 2-5 zmienił pochodzący z uzdrowiska uczeń SMSu, zawodnik młodzieżowej reprezentacji Adam Krok, ale i tym razem odpowiedz była natychmiastowa i ponownie czterobramkową przewagę zapewnił KTHetom Artur Zieliński zapisując na swoim koncie pierwszy w sezonie celny strzał. Wynik raz jeszcze zmienił się w połowie ostatniej tercji, kiedy po raz drugi do protokołu wpisał się Tomasz Cieślicki, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. W 53 min. końcowy rezultat na 3-7 ustalił Wojciech Gorzycki.

Kryniccy hokeiści zadbali o mikołajkowy prezent dla swoich sympatyków dając im dwie wygrane i awansując w zestawieniu ligi. Dobrze byłoby podtrzymać ten trend. Za tydzień dwumecz z UKH Dębica.