SEZON 2014/2014

2014/2015

15.12.2014
PLHK: rewanż dla liderek

Podobnie jak w pierwszym sobotnim meczu, tak i w drugim dzień później krynickie hokeistki stawiły solidny opór drużynie Stoczniowca, ale nie udało się powtórzyć korzystnego scenariusza. Gdańszczanki zachowały więcej sił i w trzeciej tercji skrupulatnie wykorzystały ten atut wygrywając ostatecznie 5-0.

Solidna rywalizacja wywiązała się już od pierwszych minut spotkania, gdańszczanki mocno zaatakowały jakby chciały szybko zrekompensować sobie straty z poprzedniego dnia, ale miejscowe ani myślały oddać pola, podbudowane sobotnią wygraną z liderkami. Tej postawy nie zmieniła stracona przez MKHL pod koniec pierwszej tercji bramka, ale z upływem czasu szczupłej kadrze kryniczanek coraz widoczniej dawały się we znaki trudy konfrontacji z wymagającym przeciwnikiem. Przełomowym punktem okazała się 47 min., kiedy hokeistki Stoczniowca skutecznie wykorzystały liczebną przewagę i podwyższyły na 2-0. Chwilę później miejscowe straciły kolejną bramkę. W drugiej części ostatniej odsłony trener MKHL włączył do gry drugą bramkarkę i młodsze zawodniczki, by mogły nabierać doświadczenia w grze przeciw najlepszym hokeistkom ligi. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Stoczniowca 5-0.

Dwumecz z gdańszczankami przyniósł sporo emocji i sportowej satysfakcji. Pozostawił dobre wrażenia i wzbogacił konto zespołu o ważne i cenne punkty.

14.12.2014 - PLHK
MKHL Krynica - Stoczniowiec Gdańsk 0 - 5 (0-1,0-0,0-4)
    0 - 1 17:30 Byczkowska - Bigos
    0 - 2 46:17 Onyshchenko - Bigos - Kasprzycka (+1, D.Sopata)

MKHL Krynica-Zdrój:
G.Mizera, od 52:53 Z.Oleksa - Mytnik (2), Gogoc; Cygan (2), Pióro, Wrona - Król, Pasiut; Szeląg, D.Sopata (2), Szewczyk - Kuchnia; Hajduk, A.Sopata (2), Górczyk - trenerzy J.Pióro i I.Dubiela