2014/2015

17.12.2014
MALH: do trzech razy sztuka

Nie zwalniają tempa kryniccy amatorzy, co tydzień o ligowe punkty walczą w innym mieście Małopolski. Po spotkaniach w Oświęcimiu i Krakowie, w najbliższy piątek na krynickim lodowisku zmierzą się z zespołem Wojowników.

Ostatnie dwa pojedynki kosztowały Krynickie Diabły nie tylko utratę punktów, ale i fotela lidera. Aktualnie uzdrowiskowy zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli, z równą liczbą punktów z rywalami, którym uległ w ostatnich tygodniach.

Obydwa spotkania zakończyły się identycznym wynikiem, 5-3 dla przeciwników, w obydwu wynik warzył się do ostatnich sekund. W Oświęcimiu początkowe dwubramkowe prowadzenie Vikingów po celnych trafieniach Łukasza Łabaja i Jacka Szutty kryniczanie zniwelowali i po połowie trzeciej tercji objęli prowadzenie. Gole zdobywali kolejno Robert Majewski, Michał Pajor i Jacek Kacprzycki. Jednak ostatnie minuty konfrontacji należały ponownie do gospodarzy. Najpierw wyrównał Bartłomiej Szpakowski, a chwilę później krynickiego bramkarza pokonał Tomasz Walusiak. Okazji do wyrównania nie było, bo szczęście raz jeszcze uśmiechnęło się do rywali. Na ławkę kar powędrował jeden z krynickich napastników, a drużyna Vikings Oświęcim skwapliwie wykorzystała liczebną przewagę. Ostatecznie wynik spotkania ustalił Bartłomiej Szpakowski.

Tydzień później Krynickie Diabły zawitały do Grodu Kraka, by zmierzyć się z zespołem Żubrów. Krakowski beniaminek 1 Ligi MALH nie miał dotychczas dobrych występów na wyjazdach, za to doskonale radził sobie na własnym lodzie, a konfrontacja z uzdrowiskowym teamem potwierdziła, że w bieżącym sezonie stawka pierwszoligowców jest nad wyraz wyrównana. Wynik konfrontacji w 2 min. otworzył Maciej Tybuszewski po raz pierwszy dając Żubrom prowadzenie. Niespełna minutę później na listę strzelców wpisał się kryniczanin Krzysztof Kukulak, ale pierwsza odsłona zakończyła się z korzyścią dla gospodarzy, drugiego gola zdobył Adam Lubowiecki. Po przerwie Diabły ponownie doprowadziły do remisu, tym razem punktował Tomasz Kukulak, ale i drugą tercję miejscowi wygrali 2-1 dzięki celnym trafieniom Conrada Surowki i Grzegorza Szostaka uzyskanym w odstępie minuty. Otwarcie decydującej partii przypadło Maciejowi Gosztyle, który skutecznie wykorzystał podwójną przewagę kryniczan zdobywając kontaktowego gola. Półtorej minuty przed końcem zawodów Diabły wycofały bramkarza wprowadzając dodatkowego gracza w polu, ale golkiper powrócił na lód kiedy jeden z krakowskich hokeistów odesłany został na ławkę kar. Na kolejne wyrównanie wyniku mieli mineralni pół minuty pozostające do ostatniego gwizdka grając w liczebnej przewadze i trudno nie mówić o pechu, kiedy dziesięć sekund przed końcową syreną stracili piątego gola, który przypieczętował wygraną gospodarzy.

Dwa grudniowe pojedynki Krynickich Diabłów rywale rozstrzygnęli na swoją korzyść, trzeci, w najbliższy piątek 19 grudnia, odbędzie się na krynickim lodowisku. Czy potwierdzi się porzekadło - do trzech razy sztuka? Łatwo nie będzie, bo przeciwnik - Wojownicy Oświęcim - równie wymagający, z którym amatorzy spod Góry Parkowej w poprzednich dwóch sezonach mierząc się siedmiokrotnie wygrali tylko raz. Początek piątkowej konfrontacji o godz. 20:30, będzie to 199 oficjalny mecz w piętnastoletniej historii Krynickich Diabłów.