SEZON 2014/2014

2014/2015

20.12.2014
1 Liga: trudne Zagłębie

W pierwszym starciu z zespołem sosnowieckiego Zagłębia hokeiści 1928 KTH ulegli rywalom 2-5. W niedzielę spotkanie rewanżowe.

1928KTH Wynik sobotniej konfrontacji otworzyli kryniczanie, w połowie pierwszej tercji na listę strzelców wpisał się Marcin Zabawa, ale miejscowi szybko się zrewanżowali i po błyskawicznym wyrównaniu Andrzeja Stojka, przejęli prowadzenie po celnym trafieniu Michała Jarnutowskiego. Początek drugiej odsłony przyniósł gospodarzom kolejnego gola, nowy nabytek Zagłębia Jarosław Dołęga podwyższył na 3-1. Ten sam hokeista w końcówce meczu ustalił również ostateczny wynik pojedynku na 5-2, a po drodze punktował dla sosnowiczan jeszcze Michał Stokłasa. Dla KTHetów drugiego gola, podczas gry w podwójnej przewadze, zdobył Dawid Maj.

Porażka kryniczan przerwała ich serię pięciu z rzędu wygranych, na szczęście nie skutkowała zmianą układu ligowej tabeli, ale sobotnie zwycięstwo PPWSZ pomniejszyło stratę nowotarżan do uzdrowiskowej drużyny do dwóch punktów. W niedzielę w Sosnowcu o godz. 17:00 hokeiści 1928 KTH rozegrają spotkanie rewanżowe.