SEZON 2014/2014

2014/2015

04.01.2015
1 Liga: w rewanżu zwycięstwo

Zamienili się kryniccy hokeiści z uzdrowiskowymi hokeistkami, w sobotę swój mecz wygrały panie, panowie ulegli rywalom, w niedzielę odwrotnie. Seniorzy w rewanżowym spotkaniu nad morzem pokonali drużynę Stoczniowca 6-4.

1928KTH Po sobotnich niemal ascetycznych tercjach, rewanżowe spotkanie obfitowało w bramkowe zdobycze, do siatki krążek trafiał dziesięciokrotnie. Częściej cieszyli się kryniczanie i to im przypadło w udziale ostateczne zwycięstwo.

Wynik otworzyli gospodarze, ale dwie szybkie riposty kapitana KTH Tomasza Cieślickiego przechyliły szalę na stronę uzdrowiskowego teamu, jednak i to na krótko. Gdańszczanie wyrównali i przy remisie rozpoczęła się druga odsłona. Bramkowo na korzyść mineralnych, którzy prowadzili już 5-3 (miejscowi wówczas zmienili bramkarza), ale jeszcze przed drugą przerwą w podwójnej przewadze stoczniowcy uzyskali kontaktowego gola. W połowie trzeciej tercji KTHeci zdobyli szóstą bramkę i jak się okazało ustaliła ona ostatecznie wynik tej konfrontacji. Dla KTH bramki zdobyli Tomasz Cieślicki i Dawid Maj po dwa oraz po jednym Damian Dubel i Artur Zieliński.

Do domu podopieczni Dominika Salamona wracają z jednym kompletem punktów, ale i sporym bagażem 122 karnych minut. W sobotę m.in. za bójkę 25 min. zainkasował Marcin Zabawa, dzień później Grzegorz Leśniak za zranienie przeciwnika podczas niedozwolonego zagrania, a Tomasz Cieślicki "dychę" i karę meczu za niesportowe zachowanie. Wyjazd do Gdańska wspominał będzie również nasz bramkarz Nikifor Szczerba, który w pierwszym pojedynku otrzymał tak mocne uderzenie krążkiem w głowę, że potrzebował kilku chwil by dojść do siebie.

W środku tabeli po ostatnich kolejkach tłok, o trzecią lokatę rywalizują cztery zespoły z podobną liczbą punktów. Okazja do ucieczki do przodu już w najbliższy weekend. Kryniczanie podejmować będą warszawską Legię, mecze w sobotę i niedzielę odpowiednio o godz. 18:00 i 16:00.

04.01.2015 - 1 Liga
Stoczniowiec 2014 - 1928 KTH Krynica 4 - 6 (2-2,2-3,0-1)
    1 - 0 04:15 Stasiewicz - Serwiński - Pesta
    1 - 1 06:06 T.Cieślicki - M.Zabawa
    1 - 2 07:57 T.Cieślicki - D.Dubel - Maj
    2 - 2 12:12 Kulczyk - Wrycza - Wróblewski
    2 - 3 23:05 D.Dubel - T.Cieślicki - Zieliński (+1)
    3 - 3 25:35 Kulczyk - Pesta - Wrycza
    3 - 4 30:36 Maj - M.Zabawa - D.Kruczek
    3 - 5 36:02 Zieliński - T.Cieślicki - D.Dubel (+1)
    4 - 5 37:33 Pesta - Taran - Lehmann (+2)
    4 - 6 47:23 Maj - D.Zabawa - D.Kruczek

kary: Stoczniowiec 16 min. - KTH 81 min. (25 G.Leśniak, 30 T.Cieślicki)
strzały: Stoczniowiec 43 - KTH 35
sędziowali: P.Kasprzyk oraz P.Gabryszak oraz Ł.Wierucki
widzów: 800

MH Automatyka Stoczniowiec 2014:
Tomczyk, od 36:02 Kopyciński - Lehmann (2), Leśniak, Wrycza, Wróblewski, Kulczyk (4) - Ruszkowski, Taran, Serwiński, Pesta (2), Stasiewicz (4) - Iwanow, Puchalski, Sochacki, Krasakiewicz (2), Urbaniak - Michałkiewicz, Paruszewski, Zaleski - trener J.Bochiński