SEZON 2014/2014

2014/2015

10.01.2015
1 Liga: Legia poległa

Pięciobramkowym zwycięstwem 1928 KTH zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na weekend pojedynków krynickich hokeistów z zespołem Legii Warszawa. Wygrana zapewniła komplet punktów i awans w ligowej tabeli.

Pierwsze dwadzieścia minut rywalizacji na lodzie przyniosło jednobramkowe prowadzenie gospodarzom. W szóstej minucie golkipera stołecznej drużyny pokonał Marek Bryła.

W drugą odsłonę KTHeci weszli z przewagą jednego gracza, jeszcze przed przerwą na ławkę kar powędrował Tomasz Wołkowicz, a tuż po wznowieniu gry dołączył do kolegi Michał Porębski. Gospodarze skrzętnie wykorzystali okazję i na 2-0 podwyższył Marcin Zabawa. Ten sam zawodnik jeszcze w tej samej tercji po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a chwilę po nim, ponownie wykorzystując liczebną przewagę, kryniczanie zdobyli czwartą bramkę. Tym razem celnie trafił Dawid Kruczek. Kilkadziesiąt sekund przed przerwą straty legionistów pomniejszył Mateusz Solon i po dwóch tercjach miejscowi prowadzili 4-1.

Skuteczną bronią KTHetów w sobotnim pojedynku okazało się prowadzenie gry podczas przewag. Do dwóch goli zdobytych w ten sposób w poprzednich rozdaniach dołożyli jeszcze dwa w trzeciej tercji powiększając przewagę do pięciu bramek. Przy piątym trafieniu ponownie wykazał się Dawid Kruczek, a wynik ostatecznie ustalił Damian Zabawa, który tym samym zdobył swoją dziesiątą bramkę w bieżącym sezonie.

Komplet punktów przyniósł KTHetom awans w ligowej tabeli, ponownie wskoczyli na trzecią pozycję. Rewanż w niedzielę o 16:00.