SEZON 2014/2014

2014/2015

17.01.2015
1 Liga: Artur zwycięzca

Kompletne widowisko hokejowe i pełen wachlarz emocji zapewnili KTHeci swoim kibicom podczas sobotniej konfrontacji z drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po doganianiu wyniku, dogrywce i rzutach karnych kryniczanie wygrali ten pojedynek. Decydujące celne trafienie przypadł w udziale Arturowi Zielińskiemu.

Naprzeciw czterem pełnym formacjom SMSowej młodzieży kryniczanie wystawili niepełne trzy piątki. Kontuzje trapiące zawodników nie pozwoliły na szerszy skład, który od tego spotkania zasilił nowy napastnik, dwudziestoletni Ukrainiec, Ilya Ryabov.

Przed meczem jeden z trenerów "szkółki", znany krynickim kibicom z występów w barwach KTH Marek Batkiewicz, twierdził, że młodzież przyjechała pod Gorę Parkową po naukę, ale przebieg spotkania, a w szczególności jego pierwsza część, pokazały, że było to bardzo dyplomatyczne stwierdzenie. W szóstej minucie prowadzenie dla przyjezdnych uzyskał wychowanek KTH Patryk Krężołek, który bardzo solidnie zaprezentował się w całych zawodach. W połowie tercji na 2-0 dla SMSu podniósł Rafał Podlipni, a po kolejnych pięciu minutach trzybramkową przewagę zapewnił gościom Dominik Jarosz. Dystans chwilę później pomniejszył Marcin Zabawa, bardzo aktywny w ostatnich spotkaniach krynicki napastnik. Było to jego piąte celne trafienie wciągu tygodnia i zarazem dziesiąte w bieżącym sezonie.

Wynik 3-1 dla przyjezdnych utrzymał się do połowy drugiej tercji, kiedy to najpierw golkipera rywali pokonał Damian Maczuga, a pięćdziesiąt dziewięć sekund później wyrównującego gola zdobył ofensywny obrońca KTH Dawid Maj (na koncie 12 bramek i 12 asyst). Przy golu Damiana asystę, po raz drugi w sezonie, zaliczył bramkarz mineralnych Nikifor Szczerba, który po trzeciej stracie gospodarzy zmienił między słupkami strzegącego bramki od początku meczu Kamila Skórskiego. A przy bramce Dawida debiutancki punkt za asystę zaliczył nowy nabytek miejscowych Ilya Ryabov. W tej części zawodów jeszcze jeden gracz wypadł ze składu gospodarzom. Podwójną karę za niesportowe zachowanie otrzymał, i w konsekwencji odesłany do szatni został Mateusz Dubel, wyraziście kwestionujący decyzje arbitra o spalonym.

Przy remisie zespoły rozpoczęły trzecie starcie. Doświadczenie zawodników KTH kontra młodzieńczy zapał rywali stwarzało ciekawe widowisko, dopiero w 51 min. zwieńczone celnym strzałem krynickiego kapitana Tomasza Cieślickiego. Wiele następnych dogodnych podbramkowych sytuacji, których nie brakowało po obydwu stronach, pozostało bez wymiernych efektów i blisko zdobycia kolejnego kompletu punktów byli kryniczanie. Jedno ze sportowych mądrości mówi, że gra się do końca i tym razem pokazali to uczniowie sosnowieckiej szkoły. Jedenaście sekund przed syreną niezłomnego dotąd Nikifora pokonał Kamil Filip dając swojej drużynie wyrównującego gola i przedłużając konfrontację, której nie rozstrzygnęła również dogrywka.

W rzutach karnych górą byli bramkarze wygrywający kolejne pojedynki. Dopiero w trzeciej serii Mateusza Studzińskiego zmusił do kapitulacji krynicki defensor Artur Zieliński zapewniając zwycięstwo i dwa punkty gospodarzom. Rewanż w niedzielę o godz. 16:00.

W zespole rywali obok Patryka Krężołka wystąpiło jeszcze dwóch wychowanków KTH, aktualnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego - Adam Krok i Patryk Gogoc.

17.01.2015
1928 KTH - SMS II PZHL 5 - 4 K (1-3,2-0,1-1) k 1-0
    0 - 1 05:04 Kężołek - Jarosz - Jóźwiak
    0 - 2 09:54 Podlipni - Nowak - Pelaczyk
    0 - 3 14:39 Jarosz - Krężołek - Jóźwiak
    1 - 3 16:50 M.Zabawa - T.Cieślicki (+1, Goździewicz)
    2 - 3 32;38 Maczuga - D.Zabawa - Szczerba
    3 - 3 33:27 Maj - Ryabov
    4 - 3 50:57 T.Cieślicki - D.Dubel - M.Zabawa (+1, Gogoc)
    4 - 4 59:49 Filip - Pajestka
    5 - 4 65:00 Zieliński (decydujący rzut karny)