SEZON 2014/2014

2014/2015

02.02.2015
PLHK: zabrało czasu

Po miesięcznej przerwie drużyny PLHK powróciły do ligowych rozgrywek. Krynickie hokeistki w Katowicach-Janowie zmierzyły się z zespołem Naprzodu, któremu uległy 2-3. Przegrana skutkowała spadkiem w tabeli, na korzyść sobotnich rywalek MKHL.

Po dwudziestu minutach gry gospodynie prowadziły dwiema bramkami, na początku drugiej tercji podwyższyły na 3-0 i skutecznie długo pilnowały wyniku. Krynickie hokeistki nie potrafiły skutecznie zagrozić bramce rywalek i nawiązać bramkowego pojedynku, choć sposobności nie brakowało. Dopiero w 54 min. spotkania przewagę pomniejszyła młoda kadrowiczka Anna Sopata, a chwilę późnej kontaktowego gola zdobyła kolejna reprezentantka Aneta Cygan. Na więcej zabrakło czasu i w czwartym starciu zespołów w bieżącym sezonie mineralne po trzech wygranych tym razem uległy przeciwniczkom.

Porażka poskutkowała zamianą lokat w ligowym zestawieniu. Drużyna Naprzodu awansowała na czwartą pozycję i jednym oczkiem wyprzedza uzdrowiskowy team. Między tymi zespołami trwa rywalizacja o miejsce w najlepszej czwórce. Obydwa mają jeszcze szansę. Kryniczankom pozostały do rozegrania jeszcze tylko dwa mecze, trudne, z bytomską Polonią. Przed janowiankami cztery spotkania, ale również nie należące do łatwych - z wyżej notowanymi hokeistkami Bytomia i Oświęcimia.

W składzie uzdrowiskowej drużyny w meczu z Naprzodem z powodów zdrowotnych zabrakło kapitan Agnieszki Pióro i nie ma pewności, że powróci na lód w najbliższych dniach, a mineralne już w najbliższy weekend rozegrają dwa ostatnie spotkania rundy zasadniczej, niestety obydwa na wyjeździe. W sobotę początek meczu o 18:30, dzień później o 10:30.