SEZON 2014/2014

2014/2015

03.02.2015
Diabelska amplituda

Krynickie Diabły, uzdrowiskowa drużyna hokejowa rywalizująca w Małopolskiej Lidze Amatorów nie może w bieżącym sezonie złapać równego, dobrego rytmu. W ligowej tabeli to zajmuje fotel wicelidera, to znów okupuje dół zestawienia, a w amplitudzie wygranych i porażek częściej zdarza się być pod kreską. W ostatnią sobotę stycznia kryniczanie rozegrali kolejne spotkanie, w którym ulegli rywalom 1-3.

Pojedynek z drużyną Vikings Oświęcim był ósmym meczem kryniczan w trwającym sezonie, a piątym zakończonym porażką. Rozegrany został na krynickim lodowisku, ale atut własnej tafli nie miał najmniejszego znaczenia. Choć otwarcie należało do gospodarzy, bo kilka minut przed końcem pierwszej tercji prowadzenie Diabłom zapewnił pozyskany niedawno z WKS Nowa Wieś Andrzej Bielak. Ale ten gol okazał się honorowym trafieniem uzdrowiskowej drużyny. W drugiej odsłonie, w krótkim odstępie czasu, oświęcimianie zdobyli trzy bramki, na listę strzelców wpisał się Wojciech Korczyk oraz dwukrotnie Bartłomiej Szpakowski, i solidnie pilnowali uzyskanej przewagi. Nie odmieniła wyniku bezbramkowa trzecia tercja. Wikingowie kosztem Diabłów awansowali w tabeli, a mineralni aktualnie zajmują piątą lokatę.

Przed końcem rundy zasadniczej kryniczanom pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania, wyjazdowe z Unią Oświęcim i u siebie z nowotarskimi Góralami. To ostatnia szansa by powrócić do najlepszej czwórki i, jak we wszystkich poprzednich sezonach, powalczyć o medale w rundzie play-off.