SEZON 2014/2014

2014/2015

21.02.2015
1 Liga: jeszcze nie teraz

Po trzytygodniowej przerwie KTHeci powrócili do ligowych zmagań i w Sosnowcu zmierzyli się z wiceliderem, miejscowym Zagłębiem. Absencja w rozgrywkach przyniosła niekorzystne dla uzdrowiskowej drużyny zmiany w ligowej tabeli, które mogą odwrócić jedynie wygrane spotkania. W sobotę się nie powiodło.

Dobrze weszli w pojedynek kryniccy hokeiści, w połowie pierwszej tercji objęli prowadzenie, po dwudziestu minutach gry prowadzili 2-1, a tuż po przerwie powiększyli przewagę. Ale gospodarze zmobilizowali się, wymienili bramkarza i ruszyli do ataku, w ciągu pięciu minut w połowie drugiej odsłony odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie. Jednobramkową przewagę sosnowiczanie powiększyli jeszcze w 53 min. spotkania i wynik 5-3 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Rewanż w niedzielę również o 17:30.

Zgodnie z zapowiedziami w krynickim zespole wystąpili powracający do składu po dłuższej rekonwalescencji obrońcy Łukasz Dudzik i Piotr Pach. Dla obydwu był to pierwszy w bieżącym sezonie ligowy mecz, dla Pacha podkreślony zaliczoną asystą. Jedną z bramek dla KTH zdobył szesnastoletni Jakub Przyborowski, był to debiutancki gol tego zawodnika rozgrywającego dopiero trzecie spotkanie w seniorskiej drużynie.

21.02.2015 - 1 Liga
Zagłębie Sosnowiec - 1928 KTH 5 - 3 (1-2,3-1,1-0)
    0 - 1 09:31 Aleksyuk - Chabior
    1 - 1 13:37 Baca - Cinalski (+1, D.Kruczek)

HK Zagłębie Sosnowiec (2):
Nowak, od 24:04 Dzwonek - Urbańczyk, Cinalski; Baca, Zachariasz, M.Kozłowski - Krawczyk, Mejka; Dołęga, Rutkowski, A.Jaskólski - J.Jaskólski, Duszak; Nahunko, Stojek, T.Bernat - Białek (2), Kisiel, Jarnutowski, M.Bernat - M.Nahunko