SEZON 2014/2014

2014/2015

27.02.2015
Był taki czas

Przed 65 laty, 27 lutego 1950 r. drużyna Krynickiego Towarzystwa Hokejowego po raz pierwszy i jedyny w swojej historii zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Trzeciego dnia mistrzostw w zawodach mających wyłonić zwycięzcę turnieju spotkały się dwa, dotąd nie pokonane zespoły, KTH Krynica i Górnika Janów. Pierwsza tercja zakończyła się przy stanie 1-1, po kolejnej Ślązacy prowadzili już 4-1. Kiedy przy stanie 5-2 dla janowian publiczność zaczęła opuszczać lodowisko, jakby na przekór, kryniczanie zmniejszyli przewagę do jednej bramki, a kilka sekund przed końcowym gwizdkiem zdobyli wyrównującego gola. Remis sprawił, ze obydwa zespoły nadal miały identyczną liczbę punktów, o zdobyciu mistrzowskiego tytułu zadecydować musiał dodatkowy mecz, do którego doszło dzień później. W tym spotkaniu kryniczanie zagrali imponująco. Po pierwszej tercji prowadzili 2-1, a po dwóch już 7-1. Chwilę przed drugą przerwą zawody zostały przerwane, gdyż janowska publiczność w niewybredny sposób okazywała swoje niezadowolenie z tak wysokiego prowadzenia krynickiego zespołu. Jak podają ówczesne media, po półtoragodzinnej przerwie spotkanie wznowiono, a KTHeci zdobyli jeszcze trzy gole, ostatecznie pokonując rywali 10-1.