SEZON 2014/2014

2014/2015

16.03.2015
Żacy: walecznie pod Wawelem

Żacy KTH KM odrabiają ligowe zaległości. W niedzielę 15 marca gościli w Krakowie, gdzie po zaciętym meczu ulegli drużynie Cracovii 5-6 po rzutach karnych. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w drugiej serii.

Obiecująco dla kryniczan potoczyła się pierwsza część konfrontacji, do połowy meczu młodzi KTHeci wypracowali trzybramkową przewagę. Na listę strzelców pierwsza, w 16 min., wpisała się Anna Sopata, a tuż po rozpoczęciu drugiej tercji na 2-0 podwyższyła Natalia Wrona. Dziewczęta z MKHL zakończyły już sezon, ale wciąż wspierają, i to z powodzeniem, kolegów w ligowych potyczkach. W 32 min., po celnym trafieniu Szymona Kiełbickiego, uzdrowiskowy zespół prowadził 3-0 i na tym dobra passa się zakończyła. Inicjatywę przejęli gospodarze i śmiało poczynali sobie w strzeleckim rzemiośle. Jeszcze przed drugą przerwą golkipera mineralnych pokonał Mateusz Sobolewski, a następnie dwie szybkie zdobycze Małgorzaty Synowiec i Bartłomieja Ruśnicy w pół minuty doprowadziły do wyrównania. Na otwarcie trzeciej tercji ponownie trafił Ruśnica dając Cracovii prowadzenie, a chwile później Jakub Ścigalski wykorzystał grę w przewadze i powiększył dystans. Kryniczanie otrząsnęli się i zwarli szeregi, kontaktową bramką Szymona Kiełbickiego na nowo podjęli snajperski pojedynek, a dwie minuty przed końcem tej części meczu Krzysztof Petryla wyrównał wynik. Konfrontację rozstrzygnąć musiały rzuty karne. W drugiej serii zwycięstwo krakowianom zapewnił Mateusz Bezwiński.

W najbliższą środę kolejne ligowe zmagania. Na krynickim lodowisku ponownie KTHeci zmierzą się z rówieśnikami z Cracovii.

5 - 5 58:01 Petryla (-1)
    6 - 5 60:00 Bezwiński (decydujący rzut karny)

kary: Cracovia 4 min. - KTH 6 min.
sędziowali: K.Zawiłowicz i M.Młynarski

MKS Cracovia:
Brożek, od 30:00 Szczepanik - Słaboński (2), Kazek; Ścigalski, Bezwiński, Rospond - Biegun, Ruśnica; Synowiec (2), Sobolewski, Nakielski - Koza, Kozłowski; Gawęda - trener M.Cieślak

KTH KM Krynica-Zdrój (2):
Różana, od 31:00 Fiedor - Porosło, Wilk; Kiełbicki, Petryla, K.Zachradnik (4) - Gogoc, Nowak; Wrona, Przybylski, A.Sopata - H.Piksa, Mytnik; Stanuszek, B.Zachradnik - trener W.Różana