SEZON 2014/2014

2014/2015

20.09.2014
PLHK: Polonia skuteczniejsza

Z przytupem rozpoczęły kryniczanki swój kolejny ligowy mecz. Już w trzeciej minucie spotkania prowadziły z bytomską Polonią dwiema bramkami, ale słaba druga odsłona przesądziła o tym, że przegrały ten pojedynek 2-8.

Z zaskoczenia wzięły kryniczanki swoje sobotnie rywalki i pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do nich. Dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Aneta Cygan i zapachniało sensacją. Po drugim straconym golu ekipa Polonii poprosiła o czas, zwarła szeregi, a w efekcie chwilę później na tablicy wyników widniał dwubramkowy remis. Pod koniec pierwszej tercji krążek raz jeszcze wpadł do bramki przyjezdnych, ale gol nie został uznany i wyrównany stan utrzymał się aż do połowy spotkania. O drugiej części drugiej odsłony gospodynie będą chciały na pewno szybko zapomnieć. Dekoncentracja, brak zespołowego działania, a może i zmęczenie kosztowały hokeistki MKHL w krótkim czasie utratę sześciu bramek, które przesądziły o losach konfrontacji. Straty mogłyby być jeszcze dotkliwsze, ale solidną robotę między słupkami krynickiej bramki wykonała Gabriela Mizera ratując wielokrotnie drużynę z opresji, praktycznie ze znikomym wsparciem defensywy, podczas lawinowych ataków rywalek. Niezłomna postawa golkiperki sprawiła, że w ostatniej tercji kryniczanki nie straciły już ani jednego gola, ale i same - choć zagrały bardziej zdecydowanie - nie potrafiły znaleźć patentu na bramkarki przeciwnej drużyny.

O pierwsze ligowe punkty powalczą zatem krynickie hokeistki ponownie za tydzień, podejmując sąsiadujące w ligowej tabeli tyskie Atomówki. Mecz w sobotę 27 września o godz. 10:45.

20.09.2014 - PLHK
MKHL Krynica - Polonia Bytom 2 - 8 (2-2,0-6,0-0)
    1 - 0 01:16 Cygan
    2 - 0 02:57 Cygan - Pióro (+1, Sfora)
    2 - 1 04:43 Czaplik - Późniewska (-1, Klama)

MKHL Krynica:
G.Mizera (Z.Oleksa n/g)- Cygan, Gogoc; Pióro, A.Sopata, Wrona (2) - Pasiut (2), Król; Szeląg, D.Sopata, Szewczyk (Mytnik, A.Mizera, Górczyk, Hajduk n/g) - trenerzy J.Pióro i I.Dubiela

TMH Polonia Bytom:
Burzyńska, od 50:30 Konenc - Chrapek, Sfora (8); Czaplik, Dziwok, Późniewska (2) - Łazaj, Klimecka; Bezrączko, Klama (2), Kaleja oraz Wcisło - trenerzy M.Saganowski i M.Żurek