SEZON 2014/2014

2014/2015

27.09.2014
PLHK: szczęśliwa siódemka [fot]

Pierwsze punkty w nowym sezonie wywalczyły krynickie hokeistki w starciu z tyskimi Atomówkami. Dobra, zespołowa gra zapewniła wysoką wygraną 7-1.

PLHK Jesteśmy mocno podenerwowane - powiedziała kapitan krynickiej drużyny Agnieszka Pióro na początku spotkania, zjeżdżając do boksu na zmianę. Każdy pojedynek ma swoją wagę, w tym dodatkowo ciążyły poprzednie cztery porażki. Jednak od początku skoncentrowane grały zgodnie z wytycznymi szkoleniowców. A trenerzy uszczelnili obronę, nakazali pilnowanie niebieskiej linii i szybkie akcje skrzydłami. Mimo tego podenerwowania Pani Kapitan wraz z Anetą Cygan wykonywały dobrą robotę pracując zarówno w defensywie, jak i w napadzie przyczyniając się wydatnie do zwycięstwa. Okazji do bramkowych zdobyczy nie przepuściła Daniela Szeląg i odblokowała się wreszcie Karolina Szewczyk, obydwie zaliczyły po dwa celne trafienia. Na początku piątej minuty po raz pierwszy Oliwię Rybacką golkiperkę GKSu pokonała właśnie Karola. Rywalki wyrównały w 13 min., ale już chwilę później ponowne prowadzenie dla miejscowych uzyskała Daniela.

Przy takim stanie rozpoczęła się druga odsłona, jak się okazało decydująca dla wyniku spotkania. Kluczowymi były bramki zdobyte przez MKHL w połowie meczu. Najpierw na 3-1 ponownie podwyższyła Szewczyk, a chwilę później przytomnie w dogodnej sytuacji, grając w podwójnej przewadze, zachowała się Wiktoria Gogoc pakując gumę spod niebieskiej linii w odsłoniętą część bramki rywalek. Niecodzienną sytuację i reakcję zawodniczki koleżanki z zespołu określiły "życiówką". Uzyskany dystans bramkowy wprowadził w szeregi kryniczanek małe rozprężenie, ale zagrzewane do dalszej walki przez szkoleniowców z boksu, nie oddały inicjatywy, dodatkowo potwierdzając swoją supremację kolejnym trafieniem. Na listę strzelców w 36 min. wpisała się bardzo aktywna w tych zawodach (1 bramka i 3asysty) Agnieszka Pióro.

Ostatnie dwadzieścia minut, choć już rozegrane nie tak szybko i ciekawie jak poprzednie, przyniosło jeszcze dwie bramki. Po raz drugi snajperskimi umiejętnościami popisała się Daniela Szeląg, a wynik w połowie tercji ustaliła liderka klasyfikacji zespołu Aneta Cygan, powiększając swoje konto w tych zawodach jeszcze o trzy asysty.

Wygrana krynickich hokeistek zasłużona i z nadzieją, że przełamanie które nastąpiło zaowocuje również w następnych pojedynkach. A kolejny już za tydzień z Naprzodem Janów - również na krynickim lodowisku, na prośbę rywalek.