SEZON 2014/2014

2014/2015

11.10.2014
1 Liga: z liderem bez punktów

W pierwszym meczu przed własną publiką hokeiści 1928 KTH ulegli liderowi z Torunia 1-2. Z tym samym rywalem zmierzą się po raz drugi w niedzielne popołudnie.

Wynik spotkania otworzył już w czwartej minucie pierwszy atak przyjezdnych, a egzekutorem - podczas gry miejscowych w osłabieniu - był Michał Kalinowski. Wyrównanie przyszło jeszcze przed przerwą, na listę strzelców wpisał się dziewiętnastoletni Marek Cieślicki.

Sporo kar nakładanych na zawodników obydwu zespołów stwarzało wyśmienite okazje do zmiany rezultatu, po raz drugi skorzystali z tej sposobności goście, tym razem grając w podwójnej przewadze. Ponowne prowadzenie hokeistom z miasta Kopernika zapewnił w 26 min. znany pod Górą Parkową Remigiusz Gazda. Jednobramkową przewagę podopieczni Andrzeja Masewicza utrzymali do ostatniego gwizdka. Kryniczanie w końcówce trzeciej tercji wycofali jeszcze bramkarza wprowadzając szóstego gracza z pola, ale nie odmieniło to losów spotkania. Komplet punktów zainkasowali rywale. Rewanż w niedzielę o godz. 16:00.

W zespole KTH w sobotnim spotkaniu pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrał Mateusz Dubel. Łącznie w całych zawodach na hokeistów obydwu drużyn arbiter nałożył 65 karnych minut, karę meczu za niesportowe zachowanie (atak kolanem) otrzymał krynicki defensor Bartosz Pióro.

11.10.2014 - 1 Liga
1928 KTH - KS Toruń 1 - 2 (1-1,0-1,0-1)
0 - 1 03:49 Kalinowski - Minge - Kuchnicki (+1, D.Dubel))
1 - 1 17:25 M.Cieślicki - Zieliński - Bryła
1 - 2 25:36 Gazda - Dzięgiel - Bomastek (+2, Maj, M.Dubel)

kary: KTH 45 min. (25 KMNZ Pióro) - Toruń 20 min.
strzały: KTH 30 - Toruń 35
widzów: 150
sędziowali: P.Kobielusz oraz R.Gawron i K.Kozłowski

1928 KTH Krynica:
Szzcerba (Skórski n/g) - Zieliński, Myjak; T.Cieślicki (2), S.Krokosz, Strużyk - Maj (4), D.Kruczek; M.Cieślicki, Bryła, Grebla - Pióro (5+20), Susidko (2); M.Zabawa (4), D.Dubel (6), M.Dubel (2) - trener D.Salamon

KS Toruń HSA:
Plaskiewicz (Bojanowski n/g) - Gimiński (4), Huzarski; Minge, Kuchnicki (2), Kalinowski (2) - Lidtke (2), Gazda; Bomastek (2), Dzięgiel, Chrzanowski - Mądrowski (8), Heyka; Gościmiński, Pieniak, Husak (Rodziewicz, Pronobis, Winiarski n/g) - trener A.Masewicz