SEZON 2014/2014

2014/2015

12.10.2014
1 Liga: prezentu nie było

Nie postarali się KTHeci o miły prezent dla prezesa i menedżera klubu, którzy w tych dniach obchodzą swoje urodziny. W obydwu konfrontacjach z toruńskim KS kryniczanie wszystkie punkty oddali rywalom. Po sobotniej porażce 1-2, w niedzielę ulegli przyjezdnym 2-7.

Początek rewanżowego spotkania mógł należeć do gospodarzy, ale w 5 minucie gry Mateusz Strużyk nie wykorzystał rzutu karnego. Los nie dał już drugiej szansy i zawody potoczyły się zupełnie nieoczekiwanie dla miejscowych. Kilka minut później pierwszy atak gości, podobnie jak w sobotę, objął prowadzenie wykorzystując grę w przewadze. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mariusz Kuchnicki, a zaraz po nim Jacek Dzięgiel, egzekutor drugiego trafienia dla Torunia. Przy dwubramkowym prowadzeniu przyjezdnych rozpoczął się drugi akt konfrontacji, również niepomyślny dla gospodarzy. W odstępie kilku minut KTHeci stracili trzy bramki. Najpierw na 3-0 podniósł Bartosz Pieniak, a następne celne trafienia dołożyli Łukasz Chrzanowski i Kamil Gościmiński, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Uzdrowiskowa drużyna nie potrafiła znaleŸć sposobu na dobrą grę przeciwników aż do 50 minuty, kiedy to pierwszy raz krążek wylądował w siatce toruńskiego golkipera. Zapunktował Mateusz Strużyk. Ale chwilę wcześniej i kilka później goście uzyskali jeszcze dwa celne trafienia (Dzięgiel, Bomastek). Wynik ostatecznie ustalił Marek Bryła, zdobywając dla KTH drugą bramkę pół minuty przed końcową syreną.

Torunianie wyjeżdżają z uzdrowiska z kompletem punktów zachowując pierwsze miejsce w tabeli. KTHetów za tydzień czekają kolejne trudne mecze, pod Gorę Parkową zawita gdański wicelider Stoczniowiec.

12.10.2014 - 1 Liga
1928 KTH - KS Toruń 2 - 7 (0-2,0-3,2-2)
    0 - 1 07:53 Kuchnicki - Minge - Kalinowski (+1, Susidko)

1928 KTH Krynica:
Szczerba (Skórski n/g) - Maj, D.Kruczek (2); M.Cieślicki, Bryła, Grebla - Zieliński, Myjak; T.Cieślicki, S.Krokosz, Strużyk - Pióro (2), Susidko (2); M.Zabawa, D.Dubel (2), M.Dubel (2) - trener D.Salamon

KS Toruń HSA:
Plaskiewicz (2), od 48:40 Bojanowski - Gimiński, Huzarski; Minge, Kuchnicki, Kalinowski - Lidtke, Gazda; Bomastek (2), Dzięgiel, Chrzanowski - Mądrowski, Heyka; Gościmiński, Pieniak, Husak - Rodziewicz (2), Winiarski (Pronobis n/g) - trener A.Masewicz