SEZON 2015/2016

2015/2016

31.10.2015
Honorowo z Popradem [fot.]

W meczu siódmej kolejki Słowackiej Ligi Kobiet drużyna MKHL Krynica zmierzyła się z liderem rozgrywek ZHK Poprad. Kryniczanki po raz trzeci w bieżącym sezonie boleśnie odczuły dyspozycję rywalek, honorowe trafienie dla uzdrowiskowego teamu zaliczyła Magdalena Mytnik.

Dwadzieścia pierwszych minut upłynęło błyskawicznie, bez większych przerw w grze i bez kar. Przeważnie przyjezdne atakowały krynicką bramkę, a miejscowe starały się wykorzystać nadarzające się okazje do kontrataku. Tuż po pierwszym wznowieniu bliskie zdobycia gola były podopieczne Janusza Pióro, ale niebezpieczeństwo w ostatniej chwili zażegnała golkiperka Popradu Jana Budajova. Później znacznie więcej pracy miała strzegąca bramki MKHL Gabriela Mizera, spisywała się jednak rewelacyjnie i żadem krążek do siatki nie trafił. Natomiast co nie udało się kryniczankom na początku tercji, zwieńczyło jej koniec. Pięknym strzałem spod niebieskiej linii w ostatniej sekundzie słowacką łapaczkę pokonała Magdalena Mytnik, dając zespołowi powody do nieskrywanej radości.

Niestety nie na długo. Na początku drugiej odsłony podrażnione startą gola liderki rozpoczęły swój strzelecki festiwal, który trwał do ostatnich sekund pojedynku. Pięć hokeistek na zmianę wpisywało się do meczowego protokołu, dając swojej drużynie wysoką wygraną 14-1.

Po ośmiu meczach (jeden rozegrany awansem) mineralne nadal na piątej pozycji, a Poprad liderem. Presov awansował na drugie miejsce, Spisska spadła na trzecie. W niedzielę konfrontacja Martina (4) ze Zvolenem (6).

31.10.2015
MKHL Krynica - ZHK Poprad 1 - 14 (1-0,0-8,0-6)

kary: MKHL12 min. - Poprad 6 min.
strzały: MKHL 13 (8,2,3) - Poprad 60 (19,21,20)
sędziowali: Z.Findurova oraz J.Strózik i J.Syniawa

MKHL KTH Krynica-Zdrój:
Mizera, od 27:55 do 32:38 Oleksa - Mytnik (2), Gogoc (4); Cygan (4), Pióro, D.Sopata - Mroczka, Król; Szeląg, A.Sopata (2), Wrona - Pasiut; Górczyk, Hajduk - trenerzy J.Pióro i I.Dubiela