SEZON 2015/2016

2015/2016

07.11.2015
Młodsze żaki walczaki [fot.]

Dobre zawody rozegrała drużyna żaków młodszych KTH KM z rówieśnikami z Podkarpacia. Walka o komplet punktów trwała do ostatnich sekund podstawowego czasu, a o ostatecznym rozstrzygnięciu pojedynku na korzyść sanockich Niedźwiadków zadecydowały rzuty karne.

Emocje towarzyszyły rywalizacji młodych hokeistów od samego początku. Już w 2 min. gry prowadzenie dla kryniczan uzyskała Natalia Nosal (#88), a kilka chwil później na 2-0 podniósł Marcin Kuzak (#15). Rywale jednak nie dali zepchnąć się do defensywy i szybko po celnym trafieniu Mateusza Piotrowskiego (#81) zdobyli kontaktowego gola, a następnie jeszcze dwa, w odstępie piętnastu sekund. Celnie trafiali Hubert Szarzyński (#65) podczas gry w liczebnej przewadze i Szymon Błaszczak (#46). Ale ostatnie słowo w pierwszej tercji należało do gospodarzy, którzy równie błyskawicznie za sprawą Oliwiera Tumidalskiego (#28) doprowadzili do remisu.

Równą, w grze na lodzie, jak i w zdobyczach bramkowych, okazała się także druga odsłona. Najpierw strzelali sanoczanie - Krystian Lisowski (#84) i Oliwier Łańko (#6), a następnie straty odrabiali KTHeci. W 20 min. z rzutu karnego ponownie Marcin Kuzak, i ten sam zawodnik po sześciu minutach dał wyrównanie.

Na trzecią tercję drużyny wyszły przy stanie 5-5 i ten wynik, mimo wielu wyśmienitych sposobności po obydwu stronach, dzięki efektywnej pracy golkiperów, utrzymał się do końca podstawowego czasu gry. Konfrontację walecznych hokeistów rozstrzygnęła loteria rzutów karnych. Kryniczanie w trzech seriach raz pokonali golkipera gości, rywale wykorzystali wszystkie trzy strzały, a decydująca bramka przypadła w udziale Krystianowi Lisowskiemu.

5 - 5 25:33 Kuzak - Majewski
    5 - 6 45:00 Lisowski (decydujący rzut karny)

kary: KTH 14 min. (10 NZ Kuzak) - Sanok 1 min.
sędziowali: J.Syniawa i J.Bryniarski

KTH KM Krynica-Zdrój:
Tyczyński, od 15:00 Chabior, od 30:00 Tyczyński - P.Pawlik (1), Talanda; Klimczak, Kuzak (10+1), Majewski - Stachura, J.Majerczyk; Tumidalski (1), Horoszko (1), Nosal - T.Ptaszek, Różański; T.Majerczyk - trener A.Chabior, kierownik M.Horoszko

KH Niedźwiadki Sanok:
Slawik, od 24:34 Futryk - Rocki, Bąk; Lisowski, Pisula, Radwański - Tabor (1), Szarzyński; Piotrowski, Łańko, Mazur - Starościak, Strzyżowski; Błaszczak, Górniak, Ślusarz - trenerzy T.Wolanin i K.Salamak