SEZON 2015/2016

2015/2016

15.11.2015
MKHL: było blisko

Pełne obaw, po pierwszym wysoko przegranym starciu z Sarisanką, ale i z nadziejami pojechały do Presova na ligowy mecz krynickie hokeistki. Niespodzianka była na wyciągnięcie ręki, jednak to gospodynie ostatecznie cieszyły się z kompletu punktów, który łatwo nie pozyskały.

Przed dwoma miesiącami KTHetki na własnym lodzie uległy presovskiej drużynie 0-14, tymczasem niedzielna wyjazdowa konfrontacja z wiceliderem tabeli miała zupełnie inny przebieg, a jej losy ważyły się do ostatnich minut. Niezwykle wyrównana była pierwsza tercja. Obydwa zespoły zdobyły po jednym golu, oddając na bramkę rywalek po jedenaście strzałów, a zawodniczki odsiedziały po cztery karne minuty. Wynik na początku siódmej minuty otworzyły gospodynie, a na listę strzelców wpisała się Michaela Hajnikova. Nie długo cieszyły się Słowaczki z tego prowadzenia, kilkadziesiąt sekund później wyrównanie dała kryniczankom bardzo aktywna w bieżącym sezonie Dominika Sopata.

Druga część spotkania miała podobny przebieg jak początek meczu, ale zakończyła się bezbramkowo. Przy jednobramkowym remisie rozpoczęła się również trzecia tercja. Żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną, o końcowym wyniku mógł więc zadecydować praktycznie każdy szczegół. I tak się stało w 53 minucie. Kiedy zespoły grały w czteroosobowych formacjach po obustronnym wykluczeniu, na ławkę kar trafiła druga krynicka zawodniczka. Wcześniej gospodynie nie miały szczęścia podczas przewag, ale tym razem okazję wykorzystały skutecznie już po siedemnastu sekundach. Golkiperkę mineralnych pokonała Andrea Fortunova. Co prawda chwilę póŸźniej podobną szansę miały również KTHetki, ale nie odmieniły losów spotkania. Konfrontacja zakończyła się jednobramkową wygraną Sarisanki.

Po sobotnio-niedzielnej ósmej kolejce spotkań tabela pozostaje bez zmian. Nadal prowadzi Poprad przed Presovem i Spisską, a dalej Martin, MKHL i Zvolen. Następne starcie już w najbliższy wtorek 17 listopada. Kryniczanki podejmować będą ostatni w zestawieniu Zvolen, który w poprzednim starciu pokonały 4-2. Tym bardziej trudny będzie ten pojedynek, bo Słowaczki będą chciały się zrewanżować. Początek meczu o godz. 15:00.