SEZON 2015/2016

2015/2016

05.12.2015
MKHL: hat-trick Anuli

Dobry i, co najważniejsze, zwycięski mecz rozegrały krynickie hokeistki w Zvoleniu, po raz trzeci w bieżącym sezonie pokonując drużynę znad Slatiny i Hronu. Pokaz skuteczności zaprezentowała Anna Sopata, zdobywczyni trzech celnych trafień.

Po dwudziestu minutach gry kryniczanki prowadziły jedną bramką. Wynik spotkania otworzyła Anna Sopata. Tuż po przerwie na 2-0 podwyższyła lewoskrzydłowa drugiego ataku Daniela Szeląg, a kilka minut później dystans powiększyła ponownie młodsza z sióstr Sopata. Kolejne gole padały w sekwencjach dwuminutowych. Najpierw gospodynie za sprawą Sabiny Belanovej uzyskały pierwsze trafienie, następnie - podczas gry w osłabieniu - czwartą bramkę dla MKHL zdobyła Aneta Cygan, a po niej na listę strzelców wpisała się Mariana Janicova z drugim golem dla Zvolena. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5-2, minutę przed końcowym gwizdkiem swoją wyśmienitą dyspozycję potwierdziła raz jeszcze Anna Sopata, zaliczając swój pierwszy hat-trick.

Komplet punktów przybliżył MKHL w ligowej tabeli do zajmującej czwarte miejsce drużyny Martina. Awans KTHetek do czwórki jest możliwy, o ile uzyskają cenne punkty w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej - przeciwniczkami wicelider z Presova i sąsiadujące w tabeli martinianki.

Zwycięstwo w Zvoleniu podopieczne Janusza Pióro okupiły stratą aktualnie najskuteczniejszej zawodniczki. Aneta Cygan doznała kontuzji kolana i na pewien czas łyżwy pójdą w odstawkę. W spotkaniu nie wystąpiła pauzująca za karę meczu sprzed dwóch tygodni Agnieszka Pióro, natomiast do składu po kontuzji powróciła Karolina Pasiut.

Najbliższy mecz już za tydzień, 12 grudnia w sobotę, na krynickim lodowisku o godz. 15:00.