SEZON 2015/2016

2015/2016

12.12.2015
Prešov nie dał szans

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Słowackiej Ligi Kobiet krynickie hokeistki na własnym lodzie dwucyfrowo uległy wiceliderowi z Prešova. O ostatecznej kolejności w ligowej tabeli zadecyduje więc spotkanie za dwa tygodnie.

Do spotkania KTHetki przystąpiły bez pauzującej Agnieszki Pióro i kontuzjowanej Anety Cygan, ale za to - pierwszy raz w bieżącym sezonie - z powracającą do składu po rekonwalescencji Karoliną Szewczyk. Brak dwóch czołowych napastniczek to jednak znaczne osłabienie, ale pierwsze dwadzieścia minut, choć z widoczną przewagą przyjezdnych, nie wskazywały na wysoki końcowy wynik. Na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy stanie 1-0 dla Sarisanki.

Wiceliderki tabeli, aspirujące do pierwszej pozycji i zbierające cenne punkty, rozkręciły się w drugiej tercji. Po dwóch szybkich trafieniach rywalek i gospodynie zdobyły bramkę po przebojowym solowym rajdzie Dominiki Sopaty z połowy lodowiska, ale późnej gole wpadały już tylko do krynickiej siatki. W drugiej części jeszcze dwa, a w ostatniej pięć ustalając wynik na 10-1.

Na ligowe punkty chrapkę miały i kryniczanki, by powiększyć swoje szanse na awans do czołowej czwórki, która rywalizować będzie w play-off, ale prešovianki gospodyniom nie dały szans. O miejscu w końcowym zestawieniu rundy zasadniczej rozstrzygnie prawdopodobnie ostanie spotkanie, pomiędzy zainteresowanymi drużynami MKHL (11 pkt.) i MHK Martin (13 pkt.), które odbędzie się 28 grudnia na krynickim lodowisku. O ile w niedzielnym meczu maritianki nie pozyskają punktów w konfrontacji z liderującym Popradem.

12.12.2015
MKHL Krynica - Šarišanka Prešov 1 - 10 (0-1,1-4,0-5)
    0 - 1 01:50 Miskova - Cornakova, A.Fortunova
    0 - 2 20:40 A.Fortunova - Miskova, S.Stofanikova (+1, Mytnik)
    0 - 3 21:19 Stasova - Sabolcinova, J.Stofanikova
    1 - 3 24:02 D.Sopata
    1 - 4 26:27 Miskova - A.Fortunova, Cornakova (+2, Mroczka, D.Sopata)

kary: MKHL 10 - Šarišanka 6 min.
strzały: MKHL 16 (6,7,3) - Šarišanka 55 (15,21,19)
widzów: 50
sędziowali: P.Korba oraz J.Bryniarski i S.Strózik

MKHL KTH Krynica-Zdrój:
Mizera, od 44:00 Oleksa - Mytnik (2), Gogoc; D.Sopata (4), Szewczyk, Szeląg - Pasiut (2), Król; Górczyk, A.Sopata, Wrona - Mroczka (2); Hajduk - trener J.Pióro