SEZON 2015/2016

2015/2016

28.12.2015
MKHL w play off [fot.]

Zwycięstwem zakończyły kryniczanki mecz decydujący o awansie do najlepszej czwórki rozgrywek słowackiej Ligi Kobiet. W spotkaniu na krynickim lodowisku hokeistki MKHL pokonały bezpośredniego rywala, drużynę Martina 7-6.

Poniedziałkowy mecz dwóch zespołów rywalizujących o czwartą pozycję w tabeli można by określić mianem festiwalu strzeleckiego na dochodzenie. Łącznie padło trzynaście goli, a na tablicy wyników czterokrotnie widniał remis.

Do tego arcyważnego dla obydwu stron meczu, zespoły przystąpiły we wzmocnionych składach. Uzdrowiskową drużynę zasiliły trzy zawodniczki - Karolina Późniewska, Magdalena Czaplik i Klaudia Chrapek, które - jak się okazało - były decydującą siłą MKHL.

Dobrze rozpoczęły miejscowe obejmując prowadzenie już w trzeciej minucie gry i podwyższając przed upływem kwadransa na 2-0 . Ale tuż przed przerwą Martin zdobył kontaktowego gola.

Na początku drugiej odsłony golkiperka przyjezdnych skapitulowała po raz trzeci i taki stan, mimo wielu okazji do zmiany wyniku, utrzymał się aż do 38 min., kiedy to rywalki ponownie zmniejszyły przewagę.

Najwięcej jednak emocji przyniosła ostatnia część spotkania, nazwana później przez jednego z działaczy Martina szachową rozgrywką. Mocnym uderzeniem rozpoczęła drużyna gości, doprowadzając do remisu, a następnie obejmując prowadzenie. Teraz to podopieczne Janusza Pióro musiały gonić wynik, bo na wyrównującą bramkę miejscowych rywalki odpowiedziały kolejnym celnym trafieniem. A uzyskany raz jeszcze po pięciu minutach remis przekreśliła szósta bramka słowackich hokeistek. Do końca spotkania pozostało pięć i pół minuty i to one zadecydować miały o losach rywalizacji. Zdecydowanie lepiej wykorzystały je miejscowy zespół, a spora w tym zasługa doświadczonych i perfekcyjnie rozgrywających krążek pozyskanych zawodniczek. Sto sześćdziesiąt sekund przed końcem tercji KTHetki po raz trzeci doprowadziły do remisu, a po upływie połowy tego czasu siódmym trafieniem odzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do ostatniego gwizdka.

Pięć goli dla uzdrowiskowego teamu, w tym pieczętujący wygraną, zdobyła Karolina Późniewska, po jednym Magdalena Czaplik i Klaudia Chrapek. Awans do czwórki zespołów rywalizujących o medalowe pozycje, to niewątpliwy sukces MKHL. Początek fazy play-off 23 stycznia, w półfinale mineralne zmierzą się z pierwszym zespołem ligowej tabeli, który wyłonią ostatnie mecze rundy zasadniczej na początku stycznia. Szanse na prymat zachowują zespoły Popradu i Presova.