SEZON 2015/2016

2015/2016

08.02.2016
KTH kontra Dobosz

Dwa dni meczowe mają za sobą żacy KTH KM, w obydwu zmierzyli się z rówieśnikami z Sanoka, rozgrywając po jednym meczu na wyjeździe i przed własną publiką. Dwa komplety punktów trafiły do podkarpackich hokeistów, co zawdzięczają w dużej mierze dyspozycji jednego ze swoich defensorów.

W pierwszym, sobotnim pojedynku kryniczanie w Sanoku ulegli Niedźwiadkom 1-11. Gospodarze nie dali KTHetom szans, już w pierwszej tercji aplikując pięć goli. Kolejne części gry potwierdziły supremację sanoczan. Spory udział w dorobku bramkowym miejscowych miał obrońca Szymon Dobosz, który zdobył pięć bramek. Honorowe trafienie dla kryniczan zaliczył Szymon Kiełbicki.

Znacznie pomyślniejszy przebieg miało spotkanie rozegrane dzień później w Krynicy, szczególnie w drugiej jego części. Po pierwszej tercji przyjezdni prowadzili jedną bramką, ale po przerwie aż czterokrotnie zmusili do kapitulacji krynickiego bramkarza powiększając znacznie dystans. Miejscowi odpowiedzieli dwoma celnymi trafieniami i po czterdziestu minutach gry przegrywali 3-6. Przewaga trzech goli być może uśpiła czujność sanockiej drużyny, bo w połowie trzeciej odsłony goście stracili kolejne trzy bramki i tym samym KTHeci uzyskali wyrównanie. Rozgorzała walka o być może decydujący strzał. Do końca pojedynku pozostało siedem minut, z których ponad sześć nie przybliżyło żadnej z drużyn do korzystnego rozwiązania. Zadecydowała ta ostatnia. Pięćdziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem sanoczanie uzyskali siódme trafienie, które zapewniło im zwycięstwo. O wygranej zadecydował nie kto inny jak Szymon Dobosz, który w tym pojedynku zapisał na swoje konto cztery gole. W zespole mineralnych hat-tricka zaliczył Szymon Kiełbicki, a pozostałe bramki zdobyli Marlon Wróbel, Jan Mytnik i Leon Kowalski.

Kolejne zmagania żaków 13 lutego w Oświęcimiu.