SEZON 2015/2016

2015/2016

16.04.2016
MPA2D: walka o awans

Czterdzieści pięć minut gry, dwanaście wykluczeń, trzy gole i wygrana Diabłów. Ćwierćfinał już za krynickim zespołem, przed nim najważniejszy i najtrudniejszy mecz mistrzostw - o awans do Dywizji 1.

Nesta to solidny i ułożony zespół, a przez to bardzo niewygodny przeciwnik. Potwierdził to przebieg ćwierćfinałowej potyczki, koniec końców wygranej jednak przez uzdrowiskowy team. Pierwszy dał Diabłom nadzieję na kolejny etap rywalizacji Michał Pajor w 4 min. gry. Jednobramkowe prowadzenie kryniczanie utrzymali przez następne dwadzieścia minut meczu, kiedy po raz drugi skapitulował toruński bramkarz. Na 2-0 podwyższył Maciej Gosztyła. Było to ważne trafienie, bo po trzeciej tercji, rozegranej w dużej części w osłabieniu z powodu wykluczeń, zmęczeni kryniczanie tuż przed końcem zawodów stracili gola po strzale Dominika Rogalskiego. Przewaga jednego gola wystarczyła do awansu.

W historii mistrzowskich bojów, była to trzecia bezpośrednia konfrontacja zespołów Krynicy i Torunia. Poprzednie dwie - w 2007 i 2008 roku w elicie amatorskich drużyn - również wygrali mineralni.

O godz. 16:00 Diabły powalczą o awans do Dywizji 1 z zespołem Unii Oświęcim.