SEZON 2015/2016

2015/2016

27.09.2015
MKHL: Cenne punkty w Zvoleniu

Z tarczą wróciły krynickie hokeistki z wyjazdowego spotkania do Zvolenia, gdzie w meczu czwartej kolejki pokonały miejscową drużynę 4-2. Bramkowe zdobycze zapewnił duet Agnieszka Pióro - Aneta Cygan, a utrzymanie korzystnego wyniku - mimo nawałnicy strzałów - interwencje Gabrieli Mizery.

W pierwszej tercji Słowaczki oddały na bramkę Mizery piętnaście strzałów, ale tylko jeden raz, w piątej minucie gry, krążek znalazł drogę do siatki, a punkt za pierwsze swoje celne trafienie zainkasowała Sabina Beláňová. Kryniczanki wyrównały kilka minut później po trójkowej akcji pierwszego ataku, w którym z doświadczonymi zawodniczkami zagrała coraz śmielej radząca sobie na lodowej tafli Jolanta Górczyk. Efektem pierwsza w sezonie asysta. Podanie zaliczyła również Aneta Cygan, a na listę strzelców wpisała się kapitan zespołu Agnieszka Pióro. Tuż przed pierwszą przerwą, dzięki wykorzystanej liczebnej przewadze uzdrowiskowy zespół objął prowadzenie, tym razem po trafieniu Cygan, a kilka minut po wznowieniu gry w drugiej odsłonie kolejny punkt ponownie zapewniła Pióro. Było to jeden z czterech strzałów jakie w tej części gry oddały mineralne na bramkę Zvolena. Gospodynie ze strzeleckimi sytuacjami atakowały kilkanaście razy i w końcu uzyskały kontaktowego gola, którego autorką była Zuzanna Majerikova. Jednak po drugiej przerwie, ponownie dystans powiększyła Cygan, efektywnie i teraz współpracując z Anną Sopata. Ale ta bramka wpadła kiedy mineralne grały w liczebnym osłabieniu. Takich okazji po obydwu stronach było jeszcze kilka, a i sporo innych wypracowanych akcji, bramkarki niesamowicie napracowały się w tych dwudziestu minutach meczu, jednak wynik nie uległ zmianie i podopieczne Janusza Pióro mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w lidze.

Dzięki trzem zdobytym punktom zespół MKHL opuścił ostatnią pozycję w tabeli, wyprzedzając niedzielnego rywala. Przed sobą ma natomiast Martin (5 punktów), z którym zmierzy się w następną sobotę oraz Presov (6), Spisską (10) i Poprad (12).

W wyjazdowej konfrontacji w Zvoleniu po raz pierwszy w bieżącym sezonie w barwach MKHL zaprezentowała się dębiczanka Magdalena Mroczka, którą sympatycy krynickiej drużyny pamiętają z występów w uzdrowiskowym teamie w sezonie 2013/14. Osiemnastoletnia obrończyni będzie grała w koszulce z numerem 16. Pierwszy występ nowej zawodniczki pozytywnie ocenił Ireneusz Dubiela - prezes stowarzyszenia i zarazem drugi trener.

Za tydzień, 3 października mineralne rozegrają ostatnie spotkanie I Rundy. Z MHK Martin zmierzą się na krynickim lodowisku.