SEZON 2015/2016

2015/2016

03.10.2015
Dwa punkty w osiemnastej serii

Dobry mecz zakończony zwycięstwem rozegrały w sobotnie popołudnie krynickie hokeistki, na własnym lodzie pokonały zespół MHK Martin 5-4, a ostateczne rozstrzygnięcie zapadło dopiero w osiemnastej serii rzutów karnych. Dwa punkty MKHL zapewniła Dominika Sopata.

Na krynickiej tafli stanęły naprzeciw siebie zespoły sąsiadujące w ligowej tabeli, MHK Martin uplasowany na czwartej pozycji wyprzedzał kryniczanki dwoma punktami. Mecz wygrał uzdrowiskowy zespół, ale przy podziale punktów rywalki utrzymały swoją pozycję.

Sytuacja na lodowisku sprawiła, że praktycznie bramkowy pojedynek stoczył pierwszy atak MKHL z drugą formacją Martina. Otwarcie przypadło w udziale przyjezdnym, które już w drugiej minucie pokonały strzegącej krynickiej bramki Gabrielę Mizera. Wydawało się, że podopiecznym Janusza Pióro będzie niezwykle trudno trafić do siatki rywalek, a to za sprawą zarówno umiejętności (trzecie miejsce w zestawieniu golkiperek ligi), jak i warunków łapaczki Martina. Jednak KTHetki znalazły sposób na Danielę Zuziakovą i w połowie tercji wyrównały po strzale Agnieszki Pióro. Jeszcze przed pierwszą przerwą Słowaczki ponownie wyszły na prowadzenie, a na listę strzelców po raz drugi wpisała się prezentująca doskonałą jazdę i umiejętności Martina Fedorova. Riposta była niemal natychmiastowa i po dwudziestu minutach pojedynku na tablicy wyników widniał dwubramkowy remis. Postarała się o to druga zawodniczka pierwszego ataku MKHL - Aneta Cygan.

Druga odsłona przyniosła kolejne trzy celne trafienia, ale bardziej zadowolone były przyjezdne. W 28 min. punkt do hat-tricka zaliczyła najskuteczniejsza w swoim zespole piętnastoletnia Fedorova wykorzystując liczebną przewagę. Kryniczanki odpowiedziały drugim golem kapitan zespołu Pióro, ale już chwilę później martinianki raz jeszcze uzyskały przewagę golem Katariny Horakovej.

Przy stanie 4-3 dla Słowaczek zespoły rozpoczęły dwadzieścia minut gry, które rozstrzygnąć miało konfrontację. Miało, gdyż w tej części meczu guma wpadła do siatki tylko raz i było to wyrównujące trafienie miejscowych. A snajperskie umiejętności wykorzystała trzecia hokeistka pierwszego ataku kryniczanek Dominika Sopata. Sposobności do zmiany wyniku, po obydwu stronach, do końca podstawowego czasu gry było jeszcze sporo, zabrakło jednak precyzji i tzw. łutu szczęścia. Konieczna okazała się dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Co prawda krążek raz znalazł się w siatce kryniczanek i rywalki ogromnie się cieszyły, ale wpadł po gwizdku. Prowadząca spotkanie arbiter ze Słowacji Maria Zemiakova nie miała co do tego żadnych wątpliwości.

Po pierwszej dla MKHL w ligowych bojach dogrywce przyszła kolej na pierwsze rzuty karne. Trzy serie najazdów przyniosły po jednym trafieniu każdej z drużyn (Cygan - Fedorova). Loteria trwała więc nadal. W piątej serii słowacką bramkarkę pokonała Pióro, ale stan wyrównała Barbora Gaurikova, a później dłuuuuugo mała skuteczność zawodniczek przeplatała się ze skutecznymi interwencjami golkiperek. Decydującą w tej walce okazała się dopiero osiemnasta seria, skuteczne uderzenie Dominiki Sopaty i skucha Veroniki Rafajovej przesądziły o tym, że dwa punkty zostały w Krynicy, a tylko jeden pojechał do Martina.

W ligowej tabeli nadal prowadzi Poprad (15 pkt.) przed Spisską (10) i Presovem (6). Dalej Martin (6), MKHL (5) i Zvolen bez punktowych zdobyczy, ale do rozegrania w 5 kolejce pozostaje jeszcze niedzielny mecz tego ostatniego z Sarisanką.

Kolejny pojedynek MKHL za dwa tygodnie ze Spisską, równie na krynickim lodowisku.

03.10.2015
MKHL KTH - MHK Martin 5 - 4 (2-2,1-2,1-0;0-0) k3-2
    0 - 1 01:35 Fedorova - Horakova
    1 - 1 08:30 Pióro - A.Sopata, Cygan
    1 - 2 17:42 Fedorova - Kardosova, Horakova
    2 - 2 18:58 Cygan - D.Sopata
    2 - 3 27:19 Fedorova - Kardosova, Horakova (+1, Mytnik)

MKHL KTH Krynica:
Mizera (Oleksa n/g) - Mytnik (2), Gogoc; Cygan, Pióro, D.Sopata - Pasiut (6), Król; Szeląg, A.Sopata, Wrona (4) - Mroczka; Górczyk, Hajduk - trener J.Pióro

MKH Martin:
Zuziaková - Kocianová (4), Hrnčiarová; Sušienková, Drličková, Gauríková - Babiaková, Pápešová; Fedorová (2), Horakova (2), Kardošová - Rafajová; Gorogova - J.Farkaš

» G A L E R I A «

MKHL - Martin 5 - 4 po karnych

Gabriela Mizera - ostoja krynickiej bramki

Dominika Sopata zdobyła decudującego o zwycięstwie gola w osiemnastej serii rzutów karnych