SEZON 2015/2016

2015/2016

17.10.2015
Z wiceliderem bez punktów

Pojedynek krynickiej drużyny ze spisskimi Osami zajmującymi drugą lokatę w ligowej tabeli okazał się dla gospodyń meczem niewykorzystanych szans, w efekcie po zaciętej rywalizacji punkty pojechały na Słowację.

Mecz ze Spisską otworzył drugą rundę ligowych zmagań. Przed miesiącem, na inaugurację ligi kryniczanki uległy rywalkom w konfrontacji na wyjeździe, sobotni mecz mógł być udanym rewanżem gdyby miejscowe wykorzystały choć w części to co przynosił los. W pierwszej tercji dwukrotnie przytrafiło się uderzenie w słupek, raz krążek tuż przed linią bramkową zastopowała golkiperka Os, a na dodatek w piętnastej minucie gry miejscowe nie zdołały spożytkować podwójnej przewagi. Na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Spsskiej.

W połowie meczu Osy kolejnym celnym trafieniem powiększyły posiadaną przewagę, a uzdrowiskowym hokeistkom nie udawało się w żaden sposób nawiązać bramkowej rywalizacji. Strzelały z bliska, strzelały i z dystansu starając się wykorzystać nie zawsze pewne w takich sytuacjach interwencje słowackiej bramkarki, ale bez skutku. Jednakże otrzymując w 35 min. meczu raz jeszcze sposobność wykorzystania przewagi dwóch zawodniczek, ponownie nie potrafiły wymiernie jej spożytkować.

Po czterdziestu minutach rywalizacji statystyki wskazywały, iż przyjezdne oddały na bramkę MKHL trzykrotnie więcej strzałów niż kryniczanki na bramkę rywalek. Przy większej skuteczności i te kilkanaście mogłyby być owocne, z drugiej strony liczby uwidoczniły jak wielką i solidną robotę wykonała stojąca między słupkami krynickiej świątyni Gabriela Mizera.

Trzecia odsłona przyniosła nieco optymizmu. Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców, po solowej akcji, wpisała się Daniel Szeląg zmniejszając dystans, ale hokeistki Spisskiej szybko się zrewanżowały. W połowie tercji trafienie na 2-4 zaliczyła, walcząca w tym dniu również z dolegliwościami żołądkowymi, Agnieszka Pióro, jednak i tym razem riposta Os była niemal natychmiastowa. Piąty gol, jak się okazało, ostatecznie ustalił wynik konfrontacji i wicelider zainkasował komplet punktów.

Uzdrowiskowy team w tym spotkaniu poniósł dodatkowo straty osobowe. Kontuzji wiązadeł kolana prawego doznała Karolina Pasiut, uraz wymagał pomocy ambulatoryjnej i prawdopodobnie na pewien okres wykluczy zawodniczkę z gry. Urazowych perypetii w zawodach było nad wyraz dużo i służba medyczna miała pełne ręce roboty, co rusz interweniując także na lodowej tafli. Na szczęście bez tak poważnych konsekwencji jak u Karoliny.

W innym sobotnim meczu Słowackiej Ligi Kobiet Poprad pokonał wysoko drużynę Zvolena i nadal pozostaje liderem, a rywal zamyka ligową tabelę. Trzeci z zaplanowanych pojedynków - Sarisanki z Martinem - w niedzielę.

Ligowej karuzeli ciąg dalszy już za tydzień. Kryniczanki awansem rozegrają wyjazdowe spotkanie z Popradem, a w ostatni dzień października, już planowo, będą podejmować ten sam zespół na krynickiej tafli.

17.10.2015
MKHL Krynica - Spisska N.Ves 2 - 5 (0-2,0-1,2-2)

MKHL KTH Krynica:
Mizera, od 54:05 Oleksa - Mytnik (4), Gogoc (2); Cygan, Pióro, D.Sopata (2) - Pasiut (4), Król; Szeląg, A.Sopata, Wrona oraz Hajduk - trener J.Pióro