SEZON 2015/2016

2015/2016

24.10.2015
W Popradzie bez znieczulenia

W sobotni wieczór krynickie hokeistki po raz drugi w bieżącym sezonie pojechały do Popradu, by zmierzyć się z najmocniejszym zespołem Słowackiej Ligi. Gospodynie wysoko wygrały to spotkanie, kolejny raz potwierdzając swoją supremację w ligowej stawce. Mecz zespoły rozegrały awansem.

Zespół MKHL udał się na ligowe zawody do preszowskiego kraju osłabiony brakiem Dominiki Sopata i kontuzjowanej Karoliny Pasiut. Przeciwnikiem była drużyna wciąż niepokonanego lidera tabeli, w składzie z najskuteczniejszą bramkarką i wyróżniającymi się w statystykach obrończyniami. Jak mocny to atut kryniczanki przekonały się po raz drugi, ponownie wracając z Popradu bez bramkowych zdobyczy, a z dwucyfrowym bagażem straconych goli, do czego przyczyniły się skuteczne formacje napadu słowackiej drużyny.

Początek pojedynku był optymistyczny, uzdrowiskowy team po pierwszej tercji przegrywał zaledwie jedną bramką straconą podczas liczebnego osłabienia. Jednak kolejne minuty rywalizacji przyniosły grad goli, które ostatecznie zapewniły gospodyniom wysoką wygraną. Mimo dotkliwej porażki zespołu trener kryniczanek był zadowolony z postawy swoich hokeistek.

- Jestem dumny z moich podopiecznych - powiedział po spotkaniu Janusz Pióro. - Rozegrały dobry mecz, przeciwstawiając się znacznie mocniejszej drużynie. Po pierwszej tercji wynik mógł być nawet bardziej korzystny dla nas. Punktem zwrotnym stały się stracone na początku drugiej tercji gole, później rywalki wykorzystały każdą nadarzającą się okazję.

W kadrze Popradu wystąpiła pochodząca z Oświęcimia reprezentantka Polski, Kamila Wieczorek, która zaliczyła dwie asysty.

Za tydzień MKHL ponownie zmierzy się z liderem, tym razem przed własną publiką. Mecz w sobotę 31 października o godz. 15:00.