SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

23.10.2016
Wygrana 1928 KTH

W swoim drugim meczu nowego sezonu 2 Ligi hokeiści 1928 KTH przed własną publiką pokonali zespół Gazda Team 4-2.

Gospodarze na sobotnie spotkanie wystawili trzy formacje, rywale przyjechali w dwudziestoosobowym składzie. Mecz niezwykle dynamiczny, pełen ciekawych sytuacji i zwrotów akcji przyniósł sporo emocji, a obraz gry nie wskazywał, że jest to rywalizacja drużyn na trzecim poziomie rozgrywek.

W siódmej minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dudkiewicz, hokeista krynickiego teamu, wyróżniający się żywiołowością i umiejętnościami w całym przebiegu spotkania. Dobrą dyspozycję potwierdził zdobywając w tej samej części meczu jeszcze jednego gola i zaliczając asystę przy trzecim, którego egzekutorem był defensor Dawid Kruczek, podczas gry KTHetów w liczebnym osłabieniu. Wcześniej, tuż po pierwszej bramce mineralnych rywale wyrównali za sprawą Mateusza Iskrzyckiego, pamiętanego w Krynicy z gry w zespole KTH w latach 2004-06. Nie mniej na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy.

W drugiej odsłonie w grze więcej było nerwowości, przytrafiło się kilka kar, m.in. jedna "dycha", ale jedyna w tych dwudziestu minutach gry bramka padła podczas gry w wyrównanych stanach. Drugie trafienie dał nowotarżanom Kacper Kos. Przy stanie 3-2 dla miejscowych zespoły rozpoczęły ostatnią tercję. Walka o każdy krążek i dogodną sytuację częściej skutkowała wykluczeniami to z jednej, to z drugiej strony, ale ani kryniczanie, ani nowotarżanie nie potrafili wykorzystać tych sposobności do zmiany wyniku. Nagromadzone emocje rozlały się tuż przed końcem spotkania, kiedy po zamieszaniu pod bramką mineralnych kilku graczy szukało argumentów poza hokejowych, ale ostatecznie zwyciężyła rozwaga. Pół minuty przed ostatnim gwizdkiem przyjezdni zdecydowali się na wprowadzenie szóstego gracza z pola w miejsce golkipera. Manewr nie przyniósł wyrównania, a poskutkował utratą czwartej bramki, którą na swoje konto zapisał Piotr Pach. Tym samym komplet punktów pozostał pod Górą Parkową, pieczętując pierwszą wygraną 1928 KTH w rozgrywkach 2 Ligi.