SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

14.11.2016
MKHL: pechowy trzynasty

Nie będą chciały pamiętać krynickie hokeistki niedzielnej konfrontacji z zespołem Spisskiej Nowej Wsi. Po wyrównanym początku, w kolejnych tercjach rywalki mocno docisnęły KTHetki, które ostatecznie przegrały 3-10.

Po dziewięciu minutach meczu przyjezdne prowadziły dwiema bramkami, po kolejnych sześciu na tablicy wyników był dwubramkowy remis. Dla miejscowych celnie trafiły Wiktoria Gogoc i Karolina Późniewska. Przy takim stanie zespoły wznowiły grę, wydarzeń, które nastąpiły w następnych tercjach raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza gospodynie. Pięć goli Słowaczek w kolejnych dwudziestu minutach spotkania praktycznie przesądziło o jego rozstrzygnięciu, a trzy w ostatniej części meczu dopełniły dwucyfrowego wyniku. Kryniczanki odpowiedziały jeszcze tylko jednym trafieniem Wiktorii Gogoc.

Niedzielna przegrana poskutkowała spadkiem uzdrowiskowego zespołu w ligowej tabeli. Aktualnie KTHetki zajmują szóstą pozycję. O lepsze notowania powalczą w następnych dwóch ligowych pojedynkach już w najbliższy czwartek i piątek. Obydwa mecze na krynickiej tafli, odpowiednio o godzinie 18:30 z Koszycami i 19:00 ze Zvolenem.