SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

17.11.2016
Niepokonani

Dogrywka zakończyła kolejny ligowy mecz krynickich "akademików". W Bratysławie drużyna 1928 KTH pokonała miejscowy zespół uczelniany Paneuropa Kings 6-5 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Czwartą z rzędu wygraną Academy, złotym golem, zapewnił Evgeny Smirnov.

Trudną przeprawę miał krynicki team w Arenie im. Ondreja Nepelu. W podstawowym czasie gry padło dziesięć goli, aż siedem w trzeciej tercji, a zespoły naprzemiennie przejmowały prowadzenie lub doprowadzały do wyrównania wyniku. Po szybkiej stracie na początku spotkania Academicy błyskawicznie wyrównali, a jeszcze przed przerwą uzyskali jednobramkową przewagę. Obydwa trafienia zaliczył bramkostrzelny Alexander Alimov (siedem goli w czterech meczach). Kolejne dwadzieścia minut upłynęło bez strzeleckich efektów, dopiero w trzeciej odsłonie rozgorzała snajperska rywalizacja. Na 3-1 podniósł Stanislav Pestikov, ale Słowacy skutecznie, i to dwukrotnie, wykorzystali podwójne osłabienie 1928 KTH. Jednak remis utrzymał się zaledwie kilka minut i Yaroslav Pomortsev ponownie dał prowadzenie drużynie z uzdrowiska. Również na kilka chwil. Szybkie dwa trafienia rywali przechyliły szalę na korzyść Paneuropa i z upływającymi minutami gospodarze byli coraz bliżej wygranej. Te nadzieje dziesięć sekund przed końcem trzeciej tercji rozwiał Valery Polinin zamieniając grę w przewadze na wyrównującą bramkę. Przy stanie 5-5 zespoły rozpoczęły czas dodatkowej gry, którą zakończył złoty gol najskuteczniejszego w zespole Academy Evgenya Smirnova.

Czwarta w serii wygrana 1928 KTH miała również dodatkowy wymiar, zespół awansował w tabeli EUHL i aktualnie z 11 punktami na koncie zajmuje fotel wicelidera.

17.11.2016 - EUHL
Paneuropa Kings - Academy 1928 KTH 5 - 6 D (1-2,0-0,4-3;0-1)
    1 - 0 03:26 Petráš
    1 - 1 05:17 Alimov
    1 - 2 16:04 Alimov - Smirnov - Muratov
    1 - 3 43:35 Pestikov - Bashirov
    2 - 3 48:07 Takáč - Ketner - Szabó (+2)
    3 - 3 48:42 Petráš - Szabó - Ketner (+2)
    3 - 4 51:23 Pomortsev - Bashirov
    4 - 4 53:24 Mlynčár - Petráš - Krahulec
    5 - 4 54:41 Jonášek - Takáč
    5 - 5 59:50 Polinin - Smirnov (+1)
    5 - 6 63:22 Smirnov - Galushkia

kary: Paneuropa 4 min. - Academy 10 min.
strzały: Paneuropa 48 - Academy 39
sędziowali: K.Valko oraz R.Michna i A.Maskulka

Paneuropa Kings Bratislava:
Orlik (Bohuš n/g) - Ketner, Kopecký, Rutkovský, Pribula (2), Hronec, Šotek, Divinec (2) - Takáč, Szabó, Petráš, Mlynčár, Krahulec, Jonášek, Čechovič, Mašlanka, Švec, Hubek, Guryča, Barták, Jurjak

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój:
Sizov, od 20:00 Bek - Yuzlenko (2), Chikida; Bashirov (2), Pestikov, Polinin (2) - Muratov, Galushkia; Smirnov, Dudkiewicz (4), Alimov - Latiuk, Lomaev; Pomortsev, Sokolovsky, Vorobev - Grebla