SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

23.01.2017
Wygrana pod presją

Sporo emocji towarzyszyło niedzielnej konfrontacji krynickich hokeistek w Koszycach, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem MKHL KTH, choć końcowy wynik - w kontekście dotychczasowych osiągnięć rywalek - może wydawać się zaskakującym.

Pierwsza tercja przebiegła pod dyktando kryniczanek, gospodynie co prawda po strzale Katariny Drličkovej otworzyły wynik, ale to zespół MKHL miał więcej z gry, co potwierdziły cztery celne trafienia - dwa Anety Cygan oraz Anny Kierc i Dominiki Sopata. Piąty gol, kapitan Agnieszki Pióro na początku drugiej odsłony i uzyskana większa przewaga być może uśpiły czujność KTHetek, bo w kolejnych minutach konfrontacja przyjęła zupełnie inny przebieg. Ponad dwukrotna przewaga mineralnych w strzałach przyniosła tylko jedną zdobycz, na listę strzelców wpisała się Anna Sopata. Za to rywalki krok po kroku pomniejszały stratę. Nieupilnowana przez krynickie hokeistki Petronela Sušienková trzykrotnie umieściła krążek w bramce uzdrowiskowego zespołu w wypracowanych akcjach i dołożyła kolejne trafienie z podyktowanego rzutu karnego. Bramkarkę mineralnych pokonała jeszcze Laura Lackova. W efekcie, w połowie trzeciej tercji na tablicy wyników widniał remis 6-6. W tej zaskakującej sytuacji rozstrzygającym okazał się rzut karny perfekcyjnie wykonany przez reprezentacyjną napastniczkę uzdrowiskowego teamu Annę Sopata. Komplet punktów pojechał do Krynicy.

Aktualnie KTHetki zajmują piątą lokatę w ligowej tabeli. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania - w najbliższą niedzielę z liderkami z Popradu i 4 lutego z zespołem MMKS Podhale zamykającym zestawienie. Obydwa na krynickim lodowisku.

W niedzielę w Koszycach, kolejny już raz, drużynę MKHL solidnym dopingiem wspierała grupka kibiców z flagą w klubowych barwach.

22.01.2017
Ice Dream Košice - MKHL KTH Krynica 6 - 7 (1-4,3-2,2-1)
    1 - 0 07:57 Drličková - Petrovičová (+1)

Ice Dream Kosice:
Dzurillova, od 55:35 Hostovičaková - Šlauková, Kanderková (4); Moleková (2), K.Borovská (2), Mesárošová (2) - Marhefková, Petrovičová (2); Sušienková, Drličková, Lacková - Meltzerová

MKHL KTH Krynica-Zdrój (2):
Mizera, od 30:00 Oleksa, od 34:59 Mizera, od 36:05 Oleksa, od 38:44 Mizera - Kierc (2), Gogoc (2); Cygan (5+20), Pióro, D.Sopata (4) - Król, Pasiut (2); Górczyk, A.Sopata, Wrona - Baran (2), Talanda, Hajduk