SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

27.02.2017
Nasi na Olimpiadzie Młodzieży

W niedzielę zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywany na krynickim lodowisku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Brązowe medale wywalczyli hokeiści Polonii Bytom, w barwach której występował wychowanek KTH KM Paweł Zygmunt.

Zygmunt reprezentował barwy śląskiego klubu, a kolejny kryniczanin Łukasz Hebda był drugim bramkarzem zespołu Cracovii. Obydwie drużyny po przegranych półfinałach zmierzyły się ze sobą w meczu o trzecie miejsce. Długi czas bramkowa przewaga była po stronie Pasów, ale w końcówce spotkania bytomianie zdołali wyrównać na 4-4. Gol decydujący o wygranej Polonii padł w 18 minucie dogrywki (w turnieju obowiązywała dogrywka w wymiarze dwudziestu minut). Brązowy medal zawisł na piersi Pawła Zygmunta, który został również MVP mistrzostw. W meczach na krynickim lodowisku zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty, a w całym cyklu zawodów, od ćwierćfinałów do finałowych spotkań, zapisał na swoim koncie 4 gole i 11 podań.

Mistrzami Polski Juniorów Młodszych 2017 zostali hokeiści Zagłębia Sosnowiec, którzy w decydującym starciu pokonali MOSM Tychy 3-2.

wychowankowie KTH KM - Łukasz Hebda (Cracovia) i Paweł Zygmunt (Polonia Bytom)

kryniczanie na OOM'2017
kryniczanie na OOM'2017: Dominik Salamon (trener Cracovii), Łukasz Hebda, Paweł Zygmunt, Zbigniew Hebda (kierownik drużyny Cracovii)

najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2017
Paweł Zygmunt MVP turnieju (Polonia Bytom), Mariusz Piotrowski najlepszy napastnik (Zagłębie Sosnowiec),
Oskar Prokop najlepszy bramkarz (Zagłębie Sosnowiec), Olaf Bizacki najlepszy obrońca (MOSM Tychy)
najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2017: Paweł Zygmunt MVP turnieju (Polonia Bytom),  Mariusz Piotrowski	najlepszy napastnik (Zagłębie Sosnowiec), <BR>Oskar Prokop najlepszy bramkarz  (Zagłębie Sosnowiec), Olaf Bizacki najlepszy obrońca (MOSM Tychy)