SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

28.02.2017
Stracone punkty Academy

W poniedziałkowy wieczór na krynickim lodowisku stanęły naprzeciw siebie dwie sąsiadujące w tabeli EUHL drużyny. Stawką była trzecia lokata w ligowym zestawieniu. Okazji do umocnienia swojej pozycji nie wykorzystało Academy 1928 KTH ulegając rywalom z Pragi 3-6.

Gol zdobyty podczas liczebnej przewagi przez praskich studentów w szóstej minucie gry otworzył wynik tego rewanżowego spotkania, a kilka chwil później kolejne trafienie UK Praha, wyznaczyło uzdrowiskowej drużynie rolę zespołu odrabiającego straty. Sztuka ta, w pierwszym podejściu, udała się i po bramkach zdobytych przez Krzysztofa Dudkiewicza oraz Evgenya Smirnova w 17 minucie Academy uzyskało wyrównanie. Jednak jeszcze w tej samej pierwszej tercji rywale po raz trzeci pokonali golkipera krynickiego zespołu, a na początku drugiej odsłony ponownie wykorzystując osłabienie gospodarzy podnieśli na 4-2. Riposta była błyskawiczna i drugie celne trafienie Dudkiewicza zmniejszyło dystans, ale o kolejne było niezmiernie trudno i po czterdziestu minutach meczu przyjezdni nadal prowadzili. Patentu na praskiego bramkarza nie znaleźli KTHeci i w trzeciej części konfrontacji mimo wielu strzeleckich prób i obiecujących sytuacji, więcej szczęścia mieli rywale dwukrotnie umieszczając gumę w siatce Academy pieczętując tym samym swoją wygraną. Prażanie zyskali satysfakcję z udanego rewanżu za grudniową porażkę z kryniczanami oraz komplet punktów wzmacniający ich trzecią pozycję w tabeli. 1928 KTH ma jednak nadal szansę na odzyskanie tego miejsca, potrzebne są tylko punkty. Okazja do ich pozyskania już w najbliższą niedzielę, kiedy uzdrowiskowy team podejmować będzie bratysławski zespół Paneuropa Kings.