SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

04.04.2017
Pierwsze przetarcie "osiemnastki"

Wygraną po rzutach karnych zakończył się pierwszy kontrolny mecz Reprezentacji Polski U18 przygotowującej się do mistrzowskiego turnieju na zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju. Rywalami Orląt byli rówieśnicy z Popradu.

Goście od pierwszego gwizdka ruszyli z impetem i zaskoczyli młodych kadrowiczów celnym trafieniem już w 13 sekundzie meczu. Osiemnastka po trzech minutach odpowiedziała golem zdobytym w liczebnej przewadze przez Ernesta Bochnaka, ale szybka riposta Słowaków ponownie dała im prowadzenie, a jeszcze w tej samej pierwszej tercji uzyskali trzecią bramkę. Po przerwie Orlęta grały śmielej niż w pierwszej części, dzięki czemu konfrontacja nabrała żywiołowości, a rywale już nie tak często przebijali się pod bramkę Polaków. Więcej strzeleckich okazji było po stronie gospodarzy, a jedna z nich w połowie meczu, za sprawą Adriana Słowakiewicza, przyniosła Biało-Czerwony kontaktowego gola. W trzeciej odsłonie sporo się działo w strefie obronnej Popradu, a przewinienia gości stwarzały kadrowiczom jeszcze dodatkowe możliwości. Skorzystał z nich Jakub Worwa w pięćdziesiątej minucie spotkania wyrównując wynik. Przy tej bramce asystę odnotował kryniczanin Patryk Gosztyła. Do końcowej syreny żadnej z drużyn nie udało się już wpłynąć na rezultat. Trenerzy zdecydowali się na rzuty karne. Ładne otwarcie tej części zawodów dał drugi wychowanek KTH w reprezentacyjnym zespole Damian Tyczyński, po wymyślnym zwodzie pokonując golkipera słowackiego zespołu. Drugi punkt zapewnił Kamil Wałęga, ale i rywale dwukrotnie trafili do polskiej bramki. Ostatecznie konfrontację na korzyść U18 rozstrzygnął strzał Adriana Słowakiewicza w trzeciej dodatkowej serii najazdów.

W meczu przeciw HK Poprad w reprezentacyjnym składzie wystąpiło trzech hokeistów wywodzących się z uzdrowiska, obok Gosztyły i Tyczyńskiego także Paweł Zygmunt, który pełnił funkcję kapitana zespołu, jego asystentami była wcześniej wymieniona dwójka wychowanków KTH KM.

Młodzieżowcy opuszczą Krynicę pod koniec tygodnia. Kolejnymi przystankami w bezpośrednich przygotowaniach do Mistrzostw Świata Dywizji IB będą Jastrzębie-Zdrój i Salzburg. W znanej austriackiej miejscowości turystycznej reprezentacja rozegra kolejne dwa sparingi z rówieśnikami z Austrii, którzy będą rywalami również w mistrzowskim turnieju.

04.04.2017
Polska U18 - HK Poprad 4 - 3 K (1-3,1-0,1-0)
    0 - 1 00:13 Valigura- Kralik
    1 - 1 03:23 Bochnak - Wojciechowski, Obłoński (+1)
    1 - 2 04:23 Jevos - Krempasky
    1 - 3 16:53 Svitana - Soltes
    2 - 3 31:06 Słowakiewicz - Kamieniecki, Brynkus
    3 - 3 49:23 Worwa - Wałęga, Gosztyła (+1)
    4 - 3 60:00 Słowakiewicz - decydujący rzut karny

strzały: Polska 34 - Poprad 29
kary: Polska 8 min. - Poprad 16 min.
sędziowali: T.Radzik oraz T.Przyborowski i S.Strózik

Polska U18:
Prokop (Bizub n/g) - Bizacki (2), Noworyta; Zygmunt, Tyczyński, Brynkus - Kamieniecki, Duszak; Worwa (4), Wałęga, Sołtys (2) - Malczewski, Gosztyła; Kiedewicz, Filipek, Słowakiewicz - Wojciechowski, Niedlich; Obłoński, Bochnak, Olszewski - trenerzy J.Morawiecki i A.Burnat

HK SKP Poprad:
Pawliczko, od 31:06 Rychlik - Romanak (2), Bozon; Valigura, Svitana (2), Kralik (2) - Brincko (2), Soltes (2); Wsół, Hohol Robert, Kolesar - Ovsonka, Semanak (2); Seliga, Jevos (2), Nespala (2) - Scurka; Pavlov, Hohol Radoslav, Krempasky - trenerzy J.Simko, D.Michalik