SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

26.09.2016
Urodzinowe trzy punkty

W czwartym meczu nowego sezonu słowackiej ekstraligi kobiet MKHL KTH pokonał na wyjeździe 6-2 beniaminka ligi z Koszyc. Wygrana szczególną radość przysporzyła Ani Sopata świętującej w tym dniu swoje 16 urodziny, a jubilatka w zwycięskim meczu zapunktowała trzema asystami.

Kryniczanki już w pierwszej tercji wypracowały trzybramkową przewagę, w następnej dołożyły jeszcze dwa celne trafienia i praktycznie zapewniły sobie komplet punktów. Gospodynie pierwszego gola uzyskały w ostatnich sekundach drugiej odsłony, a podbudowane zdobyczą, po przerwie z animuszem ruszyły na krynicką bramkę oddając niemal tyle strzałów co łącznie w dwóch poprzednich tercjach. Efektem drugi gol, ale i KTHetki raz jeszcze pokonały golkiperkę rywalek i spotkanie zakończyło się wygraną uzdrowiskowej drużyny 6-2.

Wynik meczu w Koszycach w 14 min. otworzyła Magdalena Mytnik, to pierwsze trafienie krynickiej defensorki w bieżącym sezonie. Powód do dumy zyskała też wchodząca dopiero do drużyny młodziutka Ida Talanda, pierwszy raz w rozgrywkach ekstraligi trafiając do siatki rywalek. Indywidualne statystyki dwiema bramkami podbudowała kapitan kryniczanek Agnieszka Pióro, a stawki dopełniły Aneta Cygan i jedna ze skuteczniejszych obrończyń ligi Wiktoria Gogoc. Dzień urodzin sportowo upamiętniła Ania Sopata, po precyzyjnych podaniach zapisała swój udział przy trzech golach koleżanek.

Po czterech spotkaniach mineralne z ośmioma punktami zajmują drugą pozycję w tabeli Grupy B. Przewodzi Šarišanka, a niżej Spišská i - jak na razie bez punktów - Košice. Do końca pierwszego etapu pozostały do rozegrania dwie kolejki. W najbliższą niedzielę MKHL podejmować będzie zespół liderek, a 9 października pojedzie do Spisskiej Nowej Wsi.

25.09.2016
Ice Dream Košice - MKHL KTH 2 - 6 (0-3,1-2,1-1)

Ice Dream Košice (2):
Hostovičaková - Petrovičová; Moleková, K.Borovská, Lacková (2) - Štofanková, Marhefková (2); Sušienková, Drličková, Ondášová - Malecká, Mesárošová (2); Ujlakiová, B.Borovská - trener J.Rudy

MKHL KTH Krynica-Zdrój:
Mizera, od 32:36 Oleksa - Mytnik (2), Gogoc; Cygan (2), Pióro, Baran - Kierc (2), Król (2); Wrona, A.Sopata (2) - Górczyk, Talanda, Hajduk (4) - trener J.Pióro