SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

16.10.2016
Cenne punkty na początek

Dobrze w drugą rundę sezonu zasadniczego słowackiej ekstraligi kobiet weszły krynickie hokeistki. W wyjazdowym spotkaniu pokonały drużynę Martina 5-2.

Na pierwszy mecz drugiego etapu rozgrywek MKHL KTH postarał się o dodatkowe dwa mocne filary, do Martina zespół pojechał z Katarzyną Frąckowiak i powracającą do hokeja po kilku miesiącach przerwy wychowanką Dominiką Sopata. Obydwie hokeistki zaprezentowały się strzelecko, Katarzyna trzykrotnie pokonała bramkarkę rywalek, a Dominika w swoim pierwszym meczu po przerwie zdobyła pierwszego gola. Przysłowiową kropkę nad i postawiła etatowa snajperka KTHetek Aneta Cygan. Swoją robotę bardzo dobrze wykonała również bramkarka mineralnych Gabriela Mizera.

W drugim etapie sezonu zasadniczego uczestniczą wszystkie zespoły ekstraligi, rywalizując w systemie każdy z każdym, mecz w domu i na wyjeździe. Zaplanowano czternaście kolejek.

Za tydzień MKHL na własnym lodzie miał podejmować drużynę z Preszowa, ale to spotkanie odbędzie się na wyjeździe.

16.10.2016
MHK Martin - MKHL KTH 2 - 5 (1-1,0-2,1-2)

MHK Martin:
Zuziaková, od 32:10 Rišianová - Mendrejová, Hrnčiarová (2); Fedorová (4), Gauríková (4), Stupáková - Petrášová (6), Brosková; Schredlová, Fundáreková, Ďurďáková - Prochotská, Bičanovská