SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

19.10.2016
Tydzień pod znakiem pierwszych

Kilku krynickim wychowankom kolejny tydzień ligowych zmagań w PHL przyniósł otwarcie indywidualnych kont. I choć minęła już trzynasta kolejka spotkań, to były pierwsze asysty i pierwsze bramki, ale i udział w zwycięskich golach.

Pracowite dni ma za sobą Dawid Majoch, jego GKS Katowice na przestrzeni tygodnia rozegrał cztery mecze. W jednym z nich (przeciw Podhalu) kryniczanin zdobył swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie.

Pierwsze celne trafienie stało się również udziałem Radosława Galanta, do którego w minionym tygodniu dopisał jeszcze jedną asystę. W ekipie GKS Tychy jednym podaniem punktował też Jakub Witecki, a obrońca Bartłomiej Pociecha zasłużył na miano najskuteczniejszego wychowanka KTH w ekstralidze w ostatnich dniach, uzyskując cztery asysty. W wygranym 5-3 spotkaniu z SMSU20 miał swój udział w trzech zdobyczach zespołu, a w konfrontacji z Cracovią perfekcyjnie obsłużył kolegę z drużyny przy golu decydującym o zwycięstwie (2-1).

W tym samym spotkaniu na listę strzelców, ale po stronie Pasów, wpisał się Maciej Kruczek. To już kolejne w ostatnim czasie trafienie krakowskiego defensora rodem z Krynicy. W poprzedniej, dwunastej kolejce, również wzbogacił konto, o gola i asystę. W sumie zgromadził już 11 punktów (5+6). Indywidualne statystyki w minionym tygodniu otworzył drugi wychowanek KTH w barwach Cracovii - Karol Kisielewski. Karol po krótkiej przerwie wrócił do składu meczowego mistrzów Polski i przypomniał o sobie bramką i asystą. To pierwsze punkty młodego hokeisty w bieżącym sezonie.

Indywidualne konto w ostatnich dniach otworzył też Adam Krok (SMS U20). Pierwsza asysta i pierwszy gol zaliczone. Z eSeMeSiaków punktował jeszcze Patryk Krężołek (2 asysty).

Trzy spotkania w bramce Stoczniowca rozegrał Nikifor Szczerba. Jedno w połowie, jedno w pełnym wymiarze i jedno wraz z dogrywką. Gdański zespół dwukrotnie uległ rywalom, a jedną konfrontację zapisał na plus. Nikifor z ogółem 73 strzałów wybronił 61.