SEZON 2016/2017
informacje 2016/17

22.10.2016
KH KTH na tarczy z Katowic

W piątek rozgrywki 2 Ligi zainaugurował zespół KH KTH. W wyjazdowym spotkaniu kryniczanie ulegli Sigmie Katowice 2-6.

Wynik tej konfrontacji w 8 min. gry otworzył Olgierd Langner z zespołu gospodarzy. Chwilę później na 2-0 podniósł Wojciech Maciejczyk, ale jeszcze w tej samej tercji uzdrowiskowa drużyna zdobyła kontaktowego gola po strzale Dawida Bulandy. Po przerwie mineralni skutecznie wykorzystali okres gry w przewadze i za sprawą Macieja Sobola doprowadzili do wyrównania, jednak tuż przed końcem tej części meczu, w podobnej sytuacji, Michał Gnyp ponownie dał miejscowym prowadzenie. W pierwszych minutach trzeciej odsłony KTHeci wyszli do przodu szukając okazji do zmiany wyniku, wykorzystali to rywale i w akcjach odwetowych w krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole ze strzałów raz jeszcze Langnera i Mateusza Szymańskiego. Strat nie udało się już odrobić, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Szymański ostatecznie ustalił rezultat pojedynku.

21.10.2016
Sigma Katowice - KH KTH 6 - 2 (2-1,1-1,3-0)
    1 - 0 08:00 Langner
    2 - 0 12:33 Maciejczyk - Fonfara
    2 - 1 15:16 D.Bulanda - Tomasiak, Kruczek Dariusz
    2 - 2 24:43 Sobol (+1)
    3 - 2 39:20 Gnyp - Krzysztofik, Podsiedlik (+1)
    4 - 2 45:12 Langner - Szymański, Wójcik
    5 - 2 47:32 Szymański - Maciejczyk
    6 - 2 55:42 Szymański - Wójcik

kary: Sigma 14 min. - KH KTH 8 min.

Sigma Katowice:
Domogała Mateusz (Słonka Leszek n/g) - Labryga Adrian, Osak Tomasz (2); Langner Olgierd (2) - Gnyp Michał, Korusiewicz Dominik; Szymański Mateusz, Podsiedlik Mateusz, Fonfara Roman (2) - Piecuch Marcin, Kopeć Sebastian (4); Bronson Peter, Wójcik Witold (2), Krzysztofik Adrian - Kryś Sebastian, Maciejczyk Wojciech; Gawlas Grzegorz (2), Kaszuba Krzysztof

KH KTH Krynica (2):
Nowak Piotr, od 53:03 Poręba Dominik - Salamon Dominik, Gurgul Wojciech; Abram Michał, Bulanda Tomasz, Sobol Maciej - Michalik Fabian, Gondek Kamil (2); Tomasiak Dawid, Bulanda Dawid, Kruczek Dariusz - Hraj Mateusz (4), Bogdański Jakub; Pajor Michał, Gosztyła Maciej, Pajda Jan - Piksa Dawid, Majoch Dominik; Majchrzak Tomasz, Domek Łukasz