SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

19.11.2017
MKHL: w Zwoleniu na ostro

Mocno iskrzyło w sobotnim meczu Słowackiej Ekstraligi Kobiet pomiędzy sąsiadującymi w tabeli zespołami krynickiego MKHL i miejscowego ZHKm. Spotkanie na styku zakończyło się wygraną gospodyń 3-2, a wynik zespoły okupiły ponad siedemdziesięcioma karnymi minutami.

Konfrontacja przebiegała w dwóch etapach, do połowy meczu klasycznie jako walka o gole i punkty, następnie już tylko o prawo do częstszego odpoczynku na ławce kar. Strzelecki pojedynek na początku spotkania otworzyły miejscowe, kryniczanki wyrównały w szesnastej minucie po strzale Anny Kierc, było to pierwsze trafienie obrończyni MKHL w bieżącym sezonie. Jednak jeszcze przed przerwą gospodynie postarały się o drugiego gola, a chwilę po wznowieniu gry po raz trzeci pokonały golkiperkę "mineralnych". KTHetki błyskawicznie odpowiedziały zdobywając kontaktową bramkę, a na listę snajperek wpisała się najskuteczniejsza w zespole Aneta Cygan. Była połowa meczu i właściwie wynik pozostawał otwarty, tyle, że do ostatniego gwizdka krążek nie znalazł już drogi do siatki żadnej ze stron. Emocje znalazły ujście na innym poziomie i w meczowym protokole odnotowywano już tylko wykluczenia z gry. Częściej na ławkę kar trafiały rywalki, ale krynicką pulę trestnych minút znacznie wzbogaciły wyższe wymiary dwóch zdobywczyń goli Anny i Anety.

Zawody o przysłowiowe sześć punktów wygrały gospodynie, dzięki czemu awansowały o jedno miejsce w tabeli powiększając przewagę nad kryniczankami, które na razie utknęły na szóstej pozycji.

W wyjazdowym meczu w Zwoleniu w składzie MKHL zadebiutowała kolejna zawodniczka, wychowanka klubu, trzynastoletnia Anna Baran. Warto też wspomnieć o postawie innej młodej kryniczanki, piętnastoletniej Małgorzacie Nosal z KTH KM (zadebiutowała w październiku), która w sobotnim pojedynku strzeleckimi okazjami dotrzymywała kroku bardziej doświadczonym koleżankom.

Za tydzień kolejny mecz na styku, tym razem w Spisskiej Novej Vsi, ale stawka pozostaje niezmienna - bardzo ważne punkty.