SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

25.11.2017
Trzy punkty zostają w Sosnowcu

Nie powiodło się KTHetom w pierwszym pojedynku z ekipą Zagłębia, rywale zagrali skuteczniej i zgarnęli pełną pulę pokonując kryniczan 4-1. Jedynego gola dla "mineralnych" zdobył obrońca Patryk Gogoc. W niedzielę o 17:00 spotkanie rewanżowe.

W trzynastej sekundzie trzynastej minuty spotkania, tuż po zakończeniu wybronionej kary, kryniczanie stracili pierwszą bramkę. Gospodarze przewagę utrzymali niemal do końca drugiej tercji, kiedy to grając w osłabieniu uzyskali drugi punkt, a na 3-0 podwyższyli w połowie ostatniej części meczu. KTHeci odpowiedzieli celnym trafieniem wykorzystując liczebną przewagę, ale, jak się okazało, była to jedyna ich zdobycz w tej konfrontacji, natomiast miejscowi raz jeszcze zdołali umieścić krążek w bramce Academy. Przez czterdzieści minut świątyni uzdrowiskowej drużyny strzegł Bartosz Maza, przez kolejne dwadzieścia Kamil Skórski. W niedzielę drugie starcie.

Po serii dziesięciu zwycięstw, które zespół prowadzony przez Andreya Parfenova, wyniosły na fotel lidera, przytrafiły się drużynie trzy przegrane, skutkiem których KTHeci aktualnie zajmują trzecią lokatę.

2017 - 1 Liga
Zagłębie Sosnowiec - 1928 KTH 4 - 1 (1-0,1-0,2-1)
    1 - 0 13:13 Kafel - A.Jaskólski, Bernacki
    2 - 0 38:28 Pędraś - Sikora (-1)
    3 - 0 49:46 Rutkowski - Bernacki
    3 - 1 51:42 Gogoc - Cieślicki (+1 Pędraś)
    4 - 1 53:37 A.Jaskólski - Bernat, Rutkowski

strzały: Zagłębie 45 - KTH 34
kary: Zagłębie 14 min. - KTH 10 min.
sędziowali: M.Smura oraz A.Nenko i K.Korwin

HK Zagłębie Sosnowiec:
Czernik (Białek n/g) - Dzehtsiarou (2), Kafel; A.Jaskólski, Rutkowski (2), Bernacki (2) - J.Jaskólski (2), Vrana; Goździewicz, Stojek, Chernevsky - Kulik, Uherek (2); Kisiel, Pędraś (2), Sikora (2) - Musialik, Janus; Onischenko, Rabenda, Gniewek- trener M.Kozłowski

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój:
Maza, od 40:00 Skórski - D.Kruczek (2), Chikida; Shalamov, Polinin, Alimov - Gogoc, Myjak; Shabanov, Cieślicki, Dudkiewicz - Dudzik, Pach; Kozak (6), Bryła, Grebla (2) - Krok - trener A.Parfenov

<B>Patryk Gogoc</B> zaliczył honorowe trafienie dla 1928 KTH w meczu z Zagłębiem